ROK SZKOLNY 1938/1939

szkoła siedmioletnia męska

 

KLASA 6 KLASA 7

wychowawca: Jan Wróblewski

wychowawca: Karol Ogrodnicki

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ uwagi*
1. Adler Berisz 1924 1. Antosz Antoni (1925) A
2. Adler Getzel 1926 2. Bejster Leon (1924) A
3. Antosz Kazimierz 1925 3. Berner Moses (1923) 1939
4. Baran Jan 1925 4. Buszta Adam (1924) 1939
5. Benedyk Józef 1927 5. Cebula Henryk (1924) 1939
6. Bester Stanisław 1924 6. Cebulak Franciszek (1924) A
7. Burda Włodzimierz 1924 7. Cisek Michał (1924) A
8. Cebula Mieczysław 1925 8. Decowski Kazimierz (1924) A
9. Chmura Władysław 1926 9. Drzewicki Tomasz (1924) 1939
10. Czech Stanisław 1926 10. Dziurzyński Stanisław (1922) 1939
11. Czech Tadeusz 1925 11. Fleszar Kazimierz (1923) 1939
12. Dzitkowski Mieczysław 1925 12. Geminder Lazar (1925) 1939
13. Dyrda Władysław 1924 13. Giża Józef (1925) A
14. Fus Eugeniusz 1925 14. Holicki Józef (1925) 1939
15. Fus Michał 1925 15. Jagustyn Tomasz (1925) A
16. Fus Jan 1925 16. Janusz Jan (1924) A
17. Filip Antoni 1925 17. Janusz Kazimierz (1924) A
18. Filip Kazimierz 1926 18. Kloc Antoni (1924) A
19. Giża Jan 1925 19. Kochman Stanisław (1924) A
20. Grzesik Jan 1925 20. Krzanik Franciszek (1925) A
21. Goldman Izaak 1925 21. Leja Franciszek (1924) A
22. Haśko Mieczysław 1925 22. Leja Józef (1923) A
23. Hercberg Markus 1925 23. Mach Władysław (1926) 1939
24. Janusz Stanisław 1926 24. Mach Władysław s. Piotra (1925) A
25. Kątnik Józef 1925 25. Michałowicz Kazimierz (1925) A
26. Kurek Franciszek 1927 26. Mielniczek Tadeusz (1925) A
27. Krzyżak Wiesław 1927 27. Młynek Franciszek (1924) A
28. Makówka Tadeusz 1926 28. Młynek Tadeusz (1924) A
29. Marcinek Stefan 1924 29. Niemiec Stanisław (1924) 1939
30. Marcinek Leon 1926 30. Niźnik Józef (1924) A
31. Mac Bolesław 1926 31. Opałka Jan (1923) 1939
32. Mach Bronisław 1926 32. Pliś Jan (1925) 1939
33. Mach Józef 1926 33. Rogowski Szymon (1925) A
34. Mach Michał 1926 34. Sierzęga Józef (1924) A
35. Makosiej Franciszek 1925 35. Skiba Bronisław (1923) A
36. Miś Franciszek 1926 36. Stopyra Józef (1923) A
37. Moskal Józef 1925 37. Szczyrba Zygmunt (1923) A
38. Mączka Jan 1924 38. Trojnar Jan (1924) A
39. Młynek Zbigniew 1925 39. Witek Stanisław (1925) A
40. Niemiec Mieczysław 1924 40. Wróblewski Kazimierz (1925) 1939
41. Opałka Józef 1926 41. Mach Stanisław (1925) A
42. Orbach Markus 1925 42. Fus Jan (1923) A
43. Orłoś Kazimierz 1926      
44. Panek Bronisław 1925      
45. Panek Jan 1925      
46. Pawlik Mieczysław 1926      
47. Pawlik Tadeusz 1926      
48. Pindara Kazimierz 1925      
49. Pindara Władysław 1926      
50. Rogowski Jan 1926      
51. Skoczylas Jan 1923      
52. Skoczylas Mieczysław 1926      
53. Kolisz Jan 1926      
54. Szpilka Jan 1925      
55. Szpilka Stanisław 1926      
56. Urban Jan 1925      
57. Witek Franciszek 1926      
58. Wawrzaszek Stanisław 1926      
59. Wróbel Jan 1925      
60. Żaba Jan 1925      
61. Katz Abraham 1925      
62. Półtorak Jan 1925      
63. Fus Henryk 1924      
64. Grünstein Salomon 1925      
65. Stempel Sipa 1923      
* A- absolwent, N - nieklasyfikowany, lub rok opuszczenia szkoły

 

 

 

KLASA 4a KLASA 4b KLASA 5a i 5b

wychowawca: Maria Kowalczuk

wychowawca: Romana Dziadecka

kl. 5a,  wychowawca: Kazimiera Ogrodnicka

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Cisek Roman 1928 1. Baran Antoni 1928 1. Baran Alfred 1925
2. Bejster Józef 1928 2. Adler Markus 1928 2. Blumfeld Izaak 1926
3. Baran Franciszek 1927 3. Cieśla Bronisław 1927 3. Burda Stanisław 1926
4. Boho Stanisław 1927 4. Dzierga Alojzy 1928 4. Burda Aleksander 1926
5. Czado Antoni 1928 5. Dzierga Józef 1928 5. Dec Stanisław 1926
6. Dziurzyński Bronisław 1928 6. Czech Julian 1927 6. Dzierga Władysław 1925
7. Fus Stanisław 1928 7. Fus Stanisław 1927 7. Czech Władysław 1928
8. Fus Tadeusz 1928 8. Filip Stanisław 1928 8. Engel Józef 1927
9. Gołąb Jan 1925 9. Jucha Józef 1926 9. Filip Stanisław 1927
10. Haśko Zygmunt 1928 10. Hercberg Mozes 1928 10. Fleszar Bogumił 1927
11. Jucha Jan 1928 11. Hanus Roman 1928 11. Giża Stanisław 1927
12. Jucha Stanisław 1926 12. Kloc Jan 1928 12. Drążek Kazimierz 1928
13. Kochman Stanisław 1927 13. Kochman Stanisław 1929 13. Krzyżak Władysław 1927
14. Kolisz Andrzej 1927 14. Krzyżak Wiesław 1928 14. Kochman Stanisław 1926
15. Kostuj Czesław 1928 15. Kösten Jakub 1928 15. Kuduk Stanisław 1926
16. Krzeszowski Józef 1927 16. Leja Józef 1927 16. Kloc Ludwik 1926
17. Leja Władysław 1927 17. Lic Sylwester 1928 17. Leja Józef 1928
18. Lorenc Józef Henryk 1929 18. Łania Władysław 1928 18. Lorenc Stanisław 1927
19. Lorenc Józef 1928 19. Mach Stanisław 1927 19. Leja Stanisław 1928
20. Muzia Jan 1927 20. Marcinek Józef 1928 20. Leja Bronisław 1925
21. Mączka Szczepan 1928 21. Morder Moses 1928 21. Filip Władysław 1923
22. Niemiec Tadeusz 1926 22. Noga Jan 1926 22. Kątnik Józef 1925
23. Nicpoń Mieczyslaw 1927 23. Opałka Ludwik 1928 23. Kösten Natan 1924
24. Ostrowski Mieczysław 1929 24. Panek Tadeusz 1928 24. Mach Władysław 1927
25. Pawlik Jan 1928 25. Pawlik Wiesław 1928 25. Mach Stanisław 1927
26. Panek Stanisław Antoni 1928 26. Pawul Antoni 1928 26. Nowak Stanisław 1925
27. Rutter Simon 1927 27. Przeszło Kazimierz 1927 27. Natoński Władysław 1925
28. Rutowski Tomasz 1928 28. Radomski Władysław 1928 28. Pelc Ludwik 1924
29. Stafiej Władysław 1925 29. Stopyra Jan 1928 29. Rogowski Antoni 1928
30. Sierzega Władysław 1927 30. Tabin Franciszek 1926 30. Wawrzaszek Jan 1927
31. Steppel Ascher Szaja 1928 31. Turosz Jan 1929 31. Wojnar Mieczysław 1927
32. Urban Stanisław 1928 32. Wal Władysław 1929 32. Michalewicz Józef 1924
33. Urban Tadeusz 1928 33. Wachs Szaja 1928 33. Szczyrba Władysław 1926
34. Wachs Bernard 1925 34. Wawrzaszek Franciszek 1928 34. Sierzęga Franciszek 1925
35. Witek Franciszek 1927 35. Witek Stanisław 1929 35. Fuchs Sehie 1925
36.

Wojnar Onufry

b. danych 36. Żaba Bronisław 1928 36. Trojnar Bolesław 1927
37. Żaba Edward 1927 37. Mach Kazimierz 1929 37. Tokarz Tadeusz 1926
38. Buszta Jan 1927 38. Mach Jan 1927 klasa 5b, wychowawca: Anna Pawłowska
            1. Benedyk Jan 1926
            2. Bratspies Markus 1925
            3. Dulemba Roman 1926
            4. Cebula Stefan 1926
            5. Grünstein Simche 1926
            6. Czado Zbigniew 1927
            7. Dec Jan 1927
            8. Fus Władysław 1927
            9. Janusz Franciszek 1927
            10. Krzanik Antoni 1927
            11. Kochman Józef 1926
            12. Kochman Władysław 1928
            13. Lorenc Władysław 1926
            14. Lorenc Franciszek 1927
            15. Leja Tadeusz 1927
            16. Młynek Antoni 1926
            17. Marcinek Antoni 1926
            18. Niemiec Roman 1928
            19. Niemiec Józef 1925
            20. Karakuła Stanisław 1926
            21. Panek Mieczysław 1927
            22. Rogowski Stanisław 1928
            23. Młynek Franciszek 1927
            24. Sierzęga Mieczysław 1927
            25. Świąder Antoni 1927
            26. Wojnar Grzegorz 1927
            27. Leja Władysław 1926
            28. Janusz Franciszek 1925
            29. Wnęk Władysław 1927
            30. Wal Stanisław 1927
            31. Walawender Władysław 1927

 

 

 

 

 

KLASA 1a i 1b KLASA 2 KLASA 3

kl. 1a, wychowawca: Helena Wróblewska

wychowawca: Aleksandra Frączek

wychowawca: Zofia Janusz

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Bzdek Jan 1931 1. Adler Jakub 1929 1. Antosz Antoni 1928
2. Burda Stefan 1929 2. Adler Leib Joel 1929 2. Antosz Józef 1928
3. Cisek Mieczysław 1931 3. Antosz Jan (w. do Francji) 1930 3. Antosz Roman 1929
4. Decowski Stanisław 1930 4. Burda Adam 1930 4. Baran Władysław 1930
5. Drzewicki Józef 1931 5. Burda Antoni 1930 5. Bejster Stanisław 1929
6. Fleszar Józef 1931 6. Burda Jan 1930 6. Biegeleisen Eisik 1926
7. Fuchs Salomon 1930 7. Buszta Karol 1930 7. Cieśla Mieczysław 1927
8. Fus Stefan 1930 8. Biegdeisen Josef 1930 8. Czech Tadeusz 1930
9. Geminder Benzion 1931 9. Lisek Jan 1930 9. Dec Tomasz 1929
10. Hanft Josef 1929 10. Dec Józef 1928 10. Dreiband Markus 1927
11. Kleinkopf Hersch Izaak 1930 11. Decowski Andrzej Stanisław 1930 11. Burda Adam 1929
12. Jucha Edward 1930 12. Dziurzyński Władysław 1929 12. Dyrda Mieczysław 1928
13. Karakuła Franciszek 1930 13. Fus Józef 1930 13. Dyrda Władysław 1929
14. Kochman Bolesław 1931 14. Fus Władysław 1930 14. Filip Jan s. Antoniego 1927
15. Lic Leon 1928 15. Fus Zdzisław 1930 15. Filip Jan s. Józefa 1929
16. Kesten Lazar Mozes 1931 16. Fuchs Chaim 1928 16. Filip Jan s. Franciszka 1927
17. Lorenc Leon 1931 17. Kochman Jan Józef 1930 17. Filip Stanisław 1929
18. Mach Jan 1931 18. Kilian Józef 1929 18. Filip Tadeusz 1928
19. Mach Adam 1930 19. Kulpa piotr 1928 19. Franek Stanisław 1929
20. Mach Mieczysław 1931 20. Kurek Emil 1931 20. Fus Jan 1929
21. Makówka Kazimierz 1931 21. Krauz Anatol 1930 21. Fus Leon Walenty 1928
22. Młynek Wiesław 1930 22. Krzyżak Wiktor 1929 22. Herman Adolf 1930
23. Marcinek Henryk 1931 23. Kösten Dawid 1930 23. Janusz Roman 1930
24. Lan Mechal Izaak 1931 24. Kösten Meiez 1928 24. Jucha Czesław 1925
25. Niemiec Jan 1931 25. Leja Jozef 1929 25. Kochman Antoni Jan 1928
26. Noga Wilhelm 1930 26. Leja Edward 1928 26. Kochman Jan 1928
27. Noga Stanisław 1926 27. Leja Mieczysław 1930 27. Kochman Tadeusz 1927
28. Przeszło Michał 1931 28. Mach Jan 1928 28. Kontnik Stanisław 1927
29. Rogowski Jan 1931 29. Marcinek Antoni 1930 29. Kontnik Tadeusz Władysław 1926
30. Sowa Józef 1931 30. Natoński Władysław 1929 30. Kurek Stanisław 1929
31. Stopyra Stanisław 1930 31. Niemiec Jan Władysław 1930 31. Kuszaj Jan 1926
32. Śmigiel Jan 1930 32. Młynek Józef 1930 32. Krzanik Stanisław 1929
33. Ślanda Stanisław 1931 33. Młynek Roman 1929 33. Leja Franciszek 1930
34. Kochmański Czesław 1931 34. Opałka Franciszek 1930 34. Lorenc Jan 1928
35. Karakuła Jan 1930 35. Pawlik Jan s. Stanisława 1930 35. Kloc Franciszek 1929

klasa 1b wychowawca: Romana Dziadecka

36. Stopyra Jan Józef 1930 36. Mach Andrzej 1929
1. Babiarz Emil 1931 37. Stopyra Franciszek 1929 37. Mach Józef 1926
2. Babiarz Jan 1931 38. Szpilka Józef Antoni 1930 38. Marcinek Zenon 1929
3. Bejster Zbiugniew 1931 39. Szpetnar Tadeusz Szczepan 1929 39. Młynek Roman 1930
4. Bzdek Józef 1931 40. Szczyrba Mieczysław 1930 40. Nicpoń Stanisław 1928
5. Cisek Henryk 1930 41. Sierzęga Antoni 1929 41. Niemiec Leon 1927
6. Dec Stanisław 1930 42. Pawlik Jan s. Stefana 1928 42. marcinek Józef 1926
7. Dziurzyński Józef 1931 43. Tołpa Stanisław 1930 43. Orbach Josef Izaak 1927
8. Fleszar Franciszek 1930 44. Tokarz Augustyn 1930 44. Opałka Kazimierz 1929
9. Fus Wincenty 1930 45. Urban Antoni 1929 45. Ostrowski Emil 1927
10. Gołąb Stanisław 1931 46. Szpilka Stanisław 1927 46. Panek Jan 1930
11. Grünstein Izaak 1930 47. Urban Tadeusz 1930 47. Rogowski Franciszek 1929
12. Janusz Stanisław 1931 48. Urban Mieczysław 1929 48. Rogowski Stanisław 1928
13. Jucha Jan 1928 49. WAwrzaszek Antoni 1930 49. Sowa Jan 1929
14. Jucha Tadeusz 1930 50. Wilk Józef (w. do Brzózy Stadn.) 1930 50. Świąder Michał 1928
15. Karakuła Jan 1931 51. Wnęk Zygmunt 1930 51. Szpila Tadeusz 1929
16. Kesten Ozjasz Dawid 1930 52. Wróbel Stanisław 1930 52. Szczyrba Jan 1930
17. Kesten Izaak Hersch 1931 53. Wojnar Jan Michał 1929 53. Tokarz Antoni 1929
18. Kulpa Stanisław 1931 54. Żaba Leon 1930 54. Tokarz Władysław 1929
19. Kątnik Edward 1931 55. Rupar Edward 1930 55. Tkacz Stanisław 1928
20. Mach Antoni 1931 56. Rogowski Władysław 1928 56. Wal Franciszek 1928
21. Mac Józef 1931 57. Sierzęga Jan (w. do Francji) 1930 57. Wałczyk Edward 1929
22. Młynek Franciszek 1931 58. Klimek Stanisław 1931 58. Witek Jan 1929
23. Miś Jan 1931       59. Witek Kazimierz 1928
24. Natoński Stanisław 1930       60. Witek Leon 1929
25. Nachtigal Samuel 1931       61. Żaba Władysław 1930
26. Rupar Jan Zdzisław 1930       62. Witek Józef 1930
27. Pszona Władysław 1931            
28. Soński Bolesław 1931            
29. Steppel Hersch 1931            
30. Tokarz Mieczysław 1931            
31. Urban Augustyn 1931            
32. Wawrzaszek Ludwik 1930            
33. Wawrzaszek Kazimierz 1931            
34. Witek Józef 1931            
35. Kolisz Kazimierz 1931            
36. Filip Edward 1931