ROK SZKOLNY 1937/1938

szkoła siedmioletnia męska

 

KLASA 6 KLASA 7

wychowawca: Jan Wróblewski

wychowawca: Karol Ogrodnicki

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ uwagi*
1. Antosz Antoni 1925 1. Baran Franciszek (1923) A
2. Burda Stanisław 1923 2. Bejster Leon (1924) A
3. Burda Włodzimierz 1924 3. Blumenfeld Lejzor (1924) 1938
4. Buszta Adam 1924 4. Borcz Julian (1923) A
5. Berner Moses 1923 5. Bratspies Dawid (1922) 1937
6. Adler Berisz 1924 6. Brudniak Stanisław (1924) A
7. Bratspies Zalman 1923 7. Cisek Antoni (1925) A
8. Cebula Mieczysław 1925 8. Cisek Michał (1924) 1939
9. Cebula Henryk 1924 9. Cisek Stanisław (1923) A
10. Czech Stanisław 1926 10. Cisek Władysław (1924) A
11. Czech Józef 1924 11. Dec Michał (1924) A
12. Drzewicki Tomasz 1924 12. Dec Tomasz (1924) A
13. Dzitkowski Mieczysław 1925 13. Decowski Kazimierz (1924) A
14. Dziurzyński Stanisław 1922 14. Janusz Franciszek (1923) 1937
15. Fus Jan Henryk 1924 15. Janusz Jan (1924) 1939
16. Fus Michał 1925 16. Janusz Kazimierz (1924) A
17. Fus Eugeniusz 1925 17. Katz Wolf (1921) A
18. Fus Jan 1925 18. Kloc Bolesław (1923) A
19. Fleszar Kazimierz 1923 19. Kochmański Józef (1922) A
20. Geminder Lazar 1925 20. Kuras Franciszek (1923) A
21. Grünstein Salomon 1925 21. Kuras Stanisław (1925) A
22. Giża Józef 1925 22. Leja Franciszek (1924) 1939
23. Halicki Józef 1925 23. Leja Jan (1925) A
24. Hercberg Markus 1925 24. Leja Kazimierz (1924) A
25. Jagustyn Tomasz 1925 25. Mach Stanisław (1925) A
26. Katz Abraham 1925 26. Mach Tadeusz (1924) A
27. Kochman Stanisław 1924 27. Mach Władysław (1923) A
28. Kloc Antoni 1924 28. Młynek Franciszek (1924) 1939
29. Krzanik Franciszek 1925 29. Młynek Kazimierz (1922) A
30. Krzyżak Lucjan (opuścił szkołę) 1923 30. Nachtigal Chaim (1924) 1938
31. Leja Józef 1923 31. Nicpoń Antoni (1923) A
32. Mach Jan (wyjechał na parcelację) 1924 32. Nicpoń Franciszek (1922) A
33. Mach Władysław 1926 33. Nicpoń Jan (1922) A
34. Mach Władysław s. Piotra 1925 34. Nicpoń Ludwik (1924) A
35. Marcinek Stanisław 1925 35. Niemiec Leon (1922) A
36. Makówka Tadeusz 1926 36. Niemiec Władysław (1924) A
37. Marcinek Stefan 1924 37. Nowak Andrzej (1924) A
38. Mielniczek Tadeusz 1925 38. Nykiel Leon (1923) A
39. Młynek Jan 1922 39. Lic Mieczysław (1922) A
40. Młynek Tadeusz 1924 40. Orbach Götzel (1923) 1938
41. Młynek Zbigniew 1925 41. Orbach Markus (1922) 1938
42. Niemiec Stanisław 1924 42. Orłoś Adam (1924) A
43. Niźnik Józef 1924 43. Orłoś Jan (1924) A
44. Opałka Jan 1923 44. Paczocha Stanisław (1924) A
45. Orbach Markus 1925 45. Rejman Stanisław (1923) A
46. Piestrak Antoni 1925 46. Ryzner Władysław (1921) 1938
47. Pliś Jan 1925 47. Ślanda Franciszek (1923) A
48. Rogowski Szymon 1925 48. Ślisz Tadeusz (1922) A
49. Ringel Aron 1924 49. Tokarz Stanisław (1924) A
50. Rutter Ozjasz (opuścił szkołę) 1922 50. Tyczyński Józef (1923) A
51. Skiba Bronisław 1923 51. Zdąbłarz Michał (1924) A
52. Sierzęga Józef 1924 52. Naróg Jan (1924) A
53. Skoczylas Jan 1923 53. Guzy Bronisław (1923) A
54. Ślisz Jan 1926 54. Dziedzic Jan (1923) A
55. Stopyra Józef 1923 55.    
56. Stempel Sipa 1923 56.    
57. Szczyrba Stanisław (opuścił szkołę) 1925 57.    
58. Trojnar Jan 1924 58.    
59. Wachs Moses 1924 59.    
60. Witek Stanisław 1925 60.    
61. Wróblewski Kazimierz 1925 61.    
62. Żaba Stefan 1923 62.    
* A- absolwent, N - nieklasyfikowany, lub rok opuszczenia szkoły

 

 

 

KLASA 4 KLASA 5

wychowawca: Anna Pawłowska

wychowawca: Aleksandra Frączek

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Baran Alfred 1925 1. Adler Getzel 1926
2. Babiarz Mieczysław 1926 2. Antosz Józef (opuścił szkołę) 1925
3. Blumenfeld Jzaak 1926 3. Antosz Kazimierz 1925
4. Burda Stanisław 1926 4. Baran Jan 1925
5. Czado Zbigniew 1927 5. Benedyk Józef 1927
6. Dec Jan 1927 6. Bester Stanisław 1924
7. Dec Stanisław 1926 7. Both Izaak 1925
8. Czech Władysław 1928 8. Bratspies Markus 1925
9. Engel Josef 1927 9. Bratspies Simon 1923
10. Filip Stanisław 1927 10. Burda Aleksander 1926
11. Fleszar Bogumił 1927 11. Butyński Jan 1925
12. Fus Stanisław 1927 12. Cebula Szczepan 1926
13. Fus Władysław 1927 13. Chmura Władysław 1926
14. Goldberg Rafał 1928 14. Czech Tadeusz 1925
15. Giża Stanisław 1927 15. Dulemba Roman 1926
16. Dzierga Alojzy 1928 16. Dzierga Władysław 1925
17. Janusz Franciszek 1927 17. Filip Antoni 1925
18. Jucha Stanisław 1926 18. Filip Kazimierz 1926
19. Drążek Kazimierz 1928 19. Giża Jan 1925
20. Krzanik Antoni 1927 20. Goldman Izaak 1925
21. Krzyżak Władysław 1927 21. Grünstein Szimche 1926
22. Kątnik Michał 1924 22. Haśko Mieczysław 1925
23. Kochman Władysław 1928 23. Janusz Franciszek 1925
24. Kochman Józef 1926 24. Janusz Stanisław 1926
25. Kuras Tadeusz 1924 25. Karakuła Stanisław 1926
26. Kochman Stanisław 1926 26. Kątnik Józef s. Marii 1925
27. Kuduk Stanisław 1926 27. Kątnik Józef s. Katarzyny 1925
28. Kloc Ludwik 1926 28. Kuras Antoni 1926
29. Leja Józef s. Jana 1927 29. Kurek Franciszek 1927
30. Leja Józef 1928 30. Krzyżak Wiesław 1927
31. Leja Józef s. Ignacego 1926 31. Kösten Natan 1924
32. Lorenc Władysław 1927 32. Leja Bronisław 1925
33. Lorenc Stanisław 1927 33. Lorenc Józef 1925
34. Lorenc Franciszek 1927 34. Mach Józef s. Marcina 1926
35. Leja Stanisław 1928 35. Mach Józef s. Jana 1926
36. Leja Tadeusz 1927 36. Mach Michał 1926
37. Mach Władysław s. Józefa 1927 37. Mach Jan 1924
38. Mach Władysław s. Andrzeja 1927 38.

Makosiej Franciszek

1925
39. Mach Stanisław 1927 39. Marcinek Leon 1926
40. Młynek Władysław 1927 40. Miś Franciszek 1926
41. Młynek Antoni 1926 41. Niemiec Józef 1925
42. Marcinek Stanisław 1925 42. Niemiec Mieczysław 1924
43. Marcinek Antoni 1926 43. Opałka Józef Walenty 1926
44. Michalewicz Józef 1924 44. Panek Bronisław 1925
45. Nowak Stanisław 1925 45. Panek Jan 1925
46. Niemiec Roman 1928 46. Pawlik Mieczysław 1925
47. Natoński Władysław 1925 47. Pawlik Tadeusz 1926
48. Panek Mieczysław 1927 48. Peszek Jan 1926
49. Pelc Ludwik 1924 49. Pindara Kazimierz 1925
50. Rogowski Stanisław 1928 50. Pindara Władysław 1923
51. Rogowski Antoni 1928 51. Rogowski Edward 1926
52. Rutter Simon 1927 52. Rogowski Jan 1926
53. Młynek Franciszek 1927 53. Sehie Fuchs 1925
54. Sierzęga Mieczysław 1927 54. Skoczylas Mieczysław 1926
55. Świąder Antoni 1927 55. Szpilka Stanisław 1926
56. Wawrzaszek Jan 1927 56. Szczyrba Władysław 1926
57. Walawender Władysław 1927 57. Sierzęga Franciszek 1925
58. Wnek Władysław 1927 58. Urban Jan 1925
59. Wojnar Grzegorz 1927 59. Wal Stanisław 1927
60. Wojnar Mieczysław 1927 60. Wawrzaszek Stanisław 1926
61. Witek Jan 1925 61. Witek Franciszek 1926
62. Trojnar Bolesław 1927 62. Żaba Jan 1925
63. Tabin Franciszek 1926 63. Szpilka Jan 1925
64. Leja Władysław 1926      
65. Filip Władysław 1923      
66. Mach Józef 1924      

 

 

 

 

 

KLASA 1a i 1b KLASA 2 KLASA 3a i 3b

kl. 1a, wychowawca: Aleksandra Frączek

wychowawca: Zofia Janusz

kl. 3a, wychowawca: Kazimiera Ogrodnicka

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Adler Jakub 1929 1. Antosz Józef 1928 1. Antosz Antoni 1928
2. Antosz Jan 1930 2. Antosz Roman 1929 2. Boho Stanisław 1927
3. Burda Adam 1930 3. Bejster Stanisław 1929 3. Baran Antoni 1928
4. Decowski Stanisław 1930 4. Burda Adam 1929 4. Baran Franciszek 1927
5. Fleszar Franciszek 1930 5. Dec Tomasz 1929 5. Cieśla Bronisław 1927
6. Fuchs Salomon Horsch 1930 6. Dreiband Markus 1929 6. Cieśla Mieczysław 1927
7. Fus Józef 1930 7. Dyrda Mieczysław 1928 7. Czado Antoni 1928
8. Fus Zdzisław 1930 8. Dyrda Władysław 1929 8. Filip Stanisław 1928
9. Hanft Hersch Dawid 1925 9. Filip Jan s. Antoniego 1929 9. Fus Leon 1928
10. Jucha Tadeusz 1930 10. Filip Jan s. Józefa 1929 10. Fus Tadeusz 1928
11. Jucha Jan 1928 11. Filip Jan s. Franciszka 1927 11. Hanus Roman 1928
12. Karakuła Franciszek 1930 12. Filip Stanisław 1929 12. Haśko Zygmunt 1928
13. Karakuła Jan 1930 13. Frączek Stanisław 1929 13. Jucha Józef 1926
14. Kösten Dawid Izaak 1930 14. Fus Bronisław 1925 14. Kochman Jan 1928
15. Kochman Jan 1930 15. Fus Jan 1929 15. Kolisz Andrzej 1927
16. Krzyżak Wiktor 1929 16. Fuchs Chaim 1928 16. Krzyżak Wiesław 1928
17. Kurek Jan 1930 17. Herman Adolf 1930 17. Leja Władysław 1927
18. Leja Józef 1930 18. Kontnik Stanisław 1927 18. Lic Sylwester 1928
19. Lic Jan 1928 19. Kontnik Tadeusz 1926 19. Lorenc Józef 1929
20. Marcinek Antoni 1930 20. Kochman Antoni 1928 20. Marcinek Józef 1928
21. Natoński Władysław 1929 21. Kochman Tadeusz 1927 21. Muzia Jan 1927
22. Natoński Stanisław 1930 22. Kösten Meier 1928 22. Nicpoń Stanisław 1928
23. Niemiec Jan 1930 23. Kurek Stanisław 1929 23. Noga Jan 1926
24. Noga Wilhelm 1930 24. Kuszaj Jan 1926 24. Niemiec Tadeusz 1926
25. Noga Stanisław 1926 25. Krzyżak Stanisław 1929 25. Orbach Josef Izaak 1927
26. Pawlik Jan 1930 26. Leja Edward 1928 26. Panek Stanisław 1928
27. Sierzęga Jan 1930 27. Lorenc Jan 1928 27. Pawlik Jan 1928
28. Sierzęga Antoni 1929 28. Mach Andrzej 1929 28. Przeszło Kazimierz 1927
29. Szpilka Józef 1930 29. Mach Jan 1928 29. Sierzęga Władysław 1927
30. Tołpa Stanisław 1930 30. Mach Józef 1926 30. Stopyra Jan 1928
31. Tokarz Augustyn 1930 31. Marcinek Zenon 1929 31. Tokarz Władysław 1929
32. Urban Antoni 1929 32. Młynek Kazimierz 1927 32. Urban Tadeusz 1928
33. Urban Tadeusz 1930 33. Niemiec Leon 1927 33. Wawrzaszek Franciszek 1928
34. Wawrzaszek Ludwik 1930 34. Opałka Kazimierz 1929 34. Witek Franciszek 1927
35. Wojnar Jan 1929 35. Ostrowski Emil 1927 35. Witek Stanisław 1929

36.

Wróblewski Ryszard 1930 36. Pawlik Jan 1928 36. Wojnar Onufry 1928
37. Rupar Edward 1930 37. Rogowski Franciszek 1929 37. Żaba Edward 1927
klasa 1b wychowawca: Kazimiera Ogrodnicka 38. Rogowski Stanisław 1928 38. Steppel Ascher Szaja 1927
1. Adler Leib Joel 1929 39. Rogowski Władysław 1928 39. Kostuj Mieczysław 1928
2. Biegeleisen Josef Majer 1930 40. Szpila Tadeusz 1929

klasa 3b wychowawca: Zofia Janusz

3. Burda Antoni 1930 41. Szpilka Stanisław 1927 1. Adler Markus 1928
4. Burda Jan 1930 42. Świąder Michał 1928 2. Bednarz Stanisław 1925
5. Burda Stefan 1929 43. Tkacz Stanisław 1928 3. Bejster Józef 1928
6. Buszta Karol 1930 44. Tokarz Antoni 1929 4. Biegeleisen Eisik 1926
7. Cisek Jan 1930 45. Sowa Jan 1929 5. Cisek Roman 1928
8. Cisek Henryk 1930 46. Wałczyk Edward 1929 6. Dziurzyński Bronisław 1928
9. Decowski Andrzej 1930 47. Witek Leon 1929 7. Fus Stanisław 1928
10. Dziurzyński Władysław 1929       8. Gołąb Jan 1925
11. Fus Stefan 1930       9. Herzberg Mozes 1928
12. Fus Władysław 1930       10. Jucha Jan 1928
13. Grünstein Izaak Jakob 1930       11. Jucha Czesław 1925
14. Hanft Josef 1929       12. Kloc Franciszek 1928
15. Kilian Józef 1929       13. Kloc Jan 1927
16. Kesten Ozjasz Dawid 1930       14. Kochman Stanisław 1927
17. Kraus Anatol 1930       15. Kochman Stanisław 1929
18. Kulpa Piotr 1928       16. Kösten Jacob 1928
19. Leja Mieczysław 1930       17. Lorenc Józef 1929
20. Młynek Józef 1930       18. Marder Mozes Zelig 1929
21. Młynek Roman 1930       19. Marcinek Józef 1926
22. Młynek Wiesław 1930       20. Mach Jan 1927
23. Opałka Franciszek 1930       21. Mach Kazimierz 1929
24. Rupar Jan 1930       22. Mach Stanisław 1927
25. Stopyra Jan 1930       23. Mączka Szczepan 1928
26. Stopyra Franciszek 1929       24. Nicpoń Mieczysław 1927
27. Szczyrba Mieczysław 1930       25. Opałka Ludwik 1928
28. Szpetnar Tadeusz 1929       26. Ostrowski Mieczysław 1929
29. Stopyra Stanisław 1930       27. Panek Tadeusz 1928
30. Urban Mieczysław 1929       28. Pawlik Wiesław 1928
31. Wawrzaszek Antoni 1930       29. Radomski Władysław 1928
32. Wilk Józef 1930       30. Rutowski Tomasz 1928
33. Wnęk Zygmunt 1930       31. Turosz Jan 1929
34. Wróbel Stanisław 1930       32. Urban Stanisław 1928
35. Żaba Leon 1930       33. Wal Władysław 1929
36. Dec Stanisław 1930       34. Wachs Bernard Berisch 1925
37. Dec Józef 1928       35. Wachs Szaja 1928
38. Kleinkopf Izaak Hersch 1930       36. Witek Jan 1929
39. Homenda Feliks 1926       37. Witek Kazimierz 1928
            38. Żaba Bronisław 1927