ROK SZKOLNY 1922/1923

Szkoła  5-klasowa z planem 7-klasowym w Żołyni mieście

 

brak arkuszy ocen, dane z dzienników lekcyjnych

 

KLASA 6 KLASA 7

gospodyni klasy: Wanda Perlak

gospodarz klasy: Józef Stachyra

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Birnbach Tauba 1910 1. Baumwurzel Jenta 1909
2. Burda Stanisława 1910 2. Cisek Albina 1909
3. Cisek Czesława 1908 3. Cisek Wiktoria 1906
4. Cisek Stefania 1910 4. Decowska Maria 1908
5. Cisek Julia 1910 5. Drzewicka Łucja 1909
6. Cierpisz Stefania 1910 6. Fleszar Emilia 1907
7. Dobrzańska Olga 1907 7. Fränkel Berta 1907
8. Dreiband Chana 1910 8. Fränkel Gitla 1909
9. Dziurzyńska Aniela 1908 9. HallerTauba 1909
10. Dziurzyńska Janina 1910 10. Lic Bronisława 1908
11. Heffner Berta 1909 11. Lieblich Pepa 1909
12. Horowitz Ruchla 1910 12. Marcinek Genowefa 1907
13. Krumpelhold Chana 1910 13. Marder Gołda 1909
14. Kwiatek Romualda 1908 14. Pszona Stefania 1909
15. Lic Maria 1911 15. Rutowska Józefa 1908
16. Mresse Gitla 1909 16. Sonntag Chaja 1909
17. Pawul Aniela 1910 17. Starzyńska Helena 1908
18. Piekło Weronika 1909 18. Sturm Estera 1907
19. Pszona Helena 1910 19. Weissman Mariem 1908
20. Sturm Chaja 1908 20. Wurzel Anna 1909
21. Świątoniowska Helena 1909 21. Burda Franciszek 1908
22. Burda Paweł 1911 22. Cierpisz Roman 1910
23. Dobrzański Władysław 1909 23. Cisek Stanisław 1907
24. Dziurzyński Michał 1911 24. Dąbrowski Antoni 1910
25. Kochmański Adam 1907 25. Dziurzyński Henryk 1909
26. Leja Bolesław 1912 26. Dziurzyński Szczepan 1910
27. Soński Gustaw 1910 27. Drzewicki Leon 1910
28. Szuberla Bolesław 1908 28. Dobrzański Edward 1909
29. Witek Roman 1908 29. Fleszar Kazimierz 1909
30. Zarzakiewicz Henryk 1910 30. Fus Stanisław 1908
31. Satler Regina 1909 31. Giża Jan 1908
32. Lieblich Zygmunt 1909 32. Lic Józef 1909
33. Holicki Franciszek 1907 33. Marcinek Kazimierz 1907
34. Kanon Minka 1909 34. Opałka Jan 1908
      35. Pasionek Tadeusz 1909
      36. Piekło Władysław 1908
      37. Pliś Franciszek 1908
      38. Sroczyk Jan s. Marcina b. danych
      39. Wal Gustaw 1909
      40. Drzewicka Hermina 1905
      41. Cisek Łucja 1908
           

 

 

KLASA 4 KLASA 5

gospodyni klasy: Eleonora Foltman

gospodarz klasy: Ignacy Drzewicki

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Aschkenazy Jenta 1913 1. Cisek Józefa b. danych
2. Both Berta 1910 2. Dziurzyńska Helena c. Ignacego b. danych
3. Birnbach Ryfka 1911 3. Fledel Estera c. Jakuba b. danych
4. Cisek Łucja 1912 4. Hefner Helena c. Sachera b. danych
5. Dreiband Amalia 1912 5. Kanon Sima c. Józefa b. danych
6. Dziurzyńska Adela 1913 6. Konieczna Zofia c. Józefa b. danych
7. Decowska Sabina 1912 7. Liebliech Berta c. Jakuba b. danych
8. Dziurzyńska Helena 1912 8. marcinek Maria c. Franciszka b. danych
9. Fleszar Stanisława 1911 9. Marder Gitla c. Izraela b. danych
10. Henfeld Roza c. Nuchema b. danych 10. Perlmutter Maria c. Herscha b. danych
11. Kilian Stefania 1912 11. Rutowska Maria c. Jana b. danych
12. Kösten Gitla 1911 12. Opałka Michalina c. Ludwika b. danych
13. Lieblich Roza 1916 13. Sauer Frieda c. Feiwela b. danych
14. Marder Feiga c. leiba (w. do Kańczugi) 1914 14. Sturm Estera c. Dawida b. danych
15. Marder Feiga c. Arona 1910 15. Tereszczyn Janina c. Marii b. danych
16. Meller Chana b. danych 16. Winkelfeld Salcia c. Samuela b. danych
17. Opałka Janina c. Józefa b. danych 17. Wróbel Weronika c. Tomasza b. danych
18. Opałka Otylia 1913 18. Kösten Sara c. Jakuba b. danych
19. Rakoczy Michalina 1912 19. Cebula Alojzy s. Antoniego b. danych
20. Rutowska Zofia 1912 20. Cisek Emil s. Karola b. danych
21. Stempel Gena 1913 21. Cisek Franciszek s. Stanisława b. danych
22. Satler Sabina c. Ozjasza b. danych 22. Decowski Leon s. Antoniego b. danych
23. Sturm Regina 1912 23. Cisek Stanisław s. Jana b. danych
24. Tokarz Józefa 1912 24. Dobrzański Roman s. Władysława b. danych
25. Kornreich Malka c. Arona b. danych 25. Drzewicki Jan op. Antoni (brat) b. danych
26. Drzewicki Kazimierz 1911 26. Dziurzyński Józef s. Jana b. danych
27. Cisek Stanisław 1910 27. Giża Antoni s. Wojciecha b. danych
28. Cisek Eliasz 1908 28.

Olszewski Roman

b. danych
29. Cisek Józef 1909 29. Opałka Franciszek s. Pawła b. danych
30. Cisek Karol 1911 30. Słomiany Józef s. Pawła b. danych
31. Dziurzyński Antoni 1910 31. Starzyński Mieczysław s. Antoniego b. danych
32. Dobrzański Bronisław s. Juliana b. danych 32. Szklanny Felicjan s. Stanisława b. danych
33. Faust Majer 1910 33. Witek Mieczysław s. Jana b. danych
34. Faust Mozes 1909 34. Wróbel Franciszek s. Tomasza b. danych
35. Janusz Franciszek 1912 35. Czado Antoni s. Bronisławy b. danych
36. Jockel Götzel 1911 36. Chmura Marcin s. Michała b. danych
37. Kus Kazimierz 1913 37. Fleszar Stanisław s. Jana b. danych
38.

Lipel Kalman

1908      
39. Leja Jan 1913      
40. Lic Antoni 1913      
41. Lic Eugeniusz 1912      
42. Sierzęga Antoni 1912      
43. Wusaty Mieczysław 1911      
44. Wróblewski Adam 1908      
45. Lieblich Szinon 1909      
           

 

 

KLASA 1 KLASA 2 KLASA 3

gospodyni klasy: Elżbieta Rutowska

gospodyni klasy: Kazimiera Wenger

gospodyni klasy: Maria Karakulska

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Bratspies Ida 1914 1. Burda Irena c. Michała b. danych 1. Antosz Zofia c. Walentego b. danych
2. Berner Leika 1916 2. Buszta Józefa c. Szymona b. danych 2. Baumwurzel Klara 1914
3. Cisek Łucja 1913 3. Decowska Stefania 1913 3. Cisek Genowefa 1914
4. Cisek Michalina 1915 4. Both Chana 1912 4. Cisek Stefania b. danych
5. Cierpisz Irena 1915 5. Brüll Salcia 1914 5. Decowska Marcela c. Marii b. danych
6. Decowska Franciszka 1915 6. Dziurzyńska Kazimiera 1913 6. Dyrda Genowefa 1910
7. Dziurzyńska Teofila 1912 7. Dziurzyńska Stanisława 1914 7. Fleszar Józefa 1912
8. Grünberg Zaja 1914 8. Dziurzyńska Władysława 1913 8. Fränkl Sabina 1912
9. Heifeld Klara 1913 9. Faust Regina 1912 9. Fus Barbara 1913
10. Heifeld Tauba 1912 10. Jockel Roza 1913 10. Karpf Itla 1913
11. Krzyżak Eugenia 1916 11. Jockel Tyla 1912 11. Krumpelholz Roza 1912
12. Kochmańska Helena 1915 12. Kochmańska Kazimiera 1913 12. Kwiatek Emilia 1912
13. Krzyżak Maria 1916 13. Marder Ryfka 1911 13. Orbach Mania 1914
14. Marcinek Zofia 1915 14. Marder Scheindla 1912 14. Perlak Joanna 1913
15. Marder Chaja 1914 15. Opałka Helena 1915 15. Pszona Eleonora 1911
16. Olszewska Janina 1915 16. Opałka Jadwiga 1914 16. Rubin Tauba 1911
17. Pszona Janina 1915 17. Perlmutter Feiga 1910 17. Rutowska Stefania b. danych
18. Rubin Regina 1915 18. Pszona Zofia 1914 18. Słomiany Eleonora 1913
19. Sempel Gołda 1916 19. Rosines Gizela 1913 19. Teitler Elka 1912
20. Sauer Roza 1914 20. Rubin Feiga 1913 20. Wal Wiktoria 1912
21. Scherman Frieda 1914 21. Sierzęga Marta 1915 21. Apfelbaum Samuel 1913
22. Teitler Jenta 1914 22. Sierzęga Stefania 1912 22. Baumwurzel Jakub 1911
23. Wal Regina 1916 23. Starzyńska Łucja 1914 23. Cierpisz Tadeusz 1911
24. Birnbach Chaim 1913 24. Szczyrba Stefania 1915 24. Cisek Adam 1913
25. Cisek Antoni 1916 25. Buchsbaum Dawid 1913 25. Czado Ignacy 1913
26. Cisek Władysław 1913 26. Brüll Wolf 1910 26. Dąbrowski Henryk 1912
27. Drzewicki Karol 1915 27. Cisek Adam 1912 27. Decowski Edward 1913
28. Fus Franciszek 1916 28. Cisek Jan 1913 28. Decowski Wilhelm 1914
29. Krzyżak Władysław 1911 29. Cisek Stanisław 1914 29. Dobrzański Mieczysław b. danych
30. Marcinek Henryk 1915 30. Decowski Jan s. Klemensa b. danych 30. Dulemba Aleksander 1914
31. Marder Hersch 1914 31. Decowski Józef b. danych 31. Dziurzyński Rudolf 1913
32. Opałka Roman 1914 32. Decowski Stanisław 1915 32. Dziurzyński Stanisław 1913
33. Piotrowski Bolesław
zmarł 09.02.1923r.
1916 33. Dreiband Nasen 1913 33. Fledel Osiasz 1912
34. Perlmutter Mozes 1912 34. Dziurzyński Roman 1916 34. Krauz Mieczysław 1913
35. Rutowski Bolesław 1916 35. Fus Antoni 1915 35. Kroin Izaak 1912

36.

Rutowski Roman 1914 36. Karpf Dawid s. Osiasza b. danych 36. Krzyżak Stanisław s. Jana b. danych
37. Sierzęga Alojzy 1916 37. Kremer Lipa wyjechał 1913 37. Kwiatek Jan s. Antoniego b. danych
38.

Satler Joel

1914 38. Krzyżak Jan s. Antoniego b. danych 38. Leja Franciszek 1913
39. Szpilka Jan 1914 39. Lic Włodzimierz 1913 39. Opałka Józef 1913
40. Żaba Bronisław 1914 40. Magenheim Abracham 1914 40. Opałka Karol 1914
41. Goldman Beila 1916 41. Marder Idel 1911 41. Piotrowski Zbigniew 1913
42. Krauz Władysław 1917 42. Marder Götzel 1912 42.

Rutowski Roman

1912
43. Opałka Jadwiga 1915 43. Marder Josef 1910 43. Sauer Izaak 1911
44. Kowalczyk Michalina 1914 44. Nicpoń Antoni 1913 44. Szpilka Józef s. Ludwika b. danych
45. Kowalczyk Bronisław 1915 45. Nicpoń Stanisław 1914 45. Tanenbaum Götzel 1911
46. Opałka Marcela 1914 46. Ofentier Simon s. Leiba b. danych 46. Wróblewski Bolesław 1911
47. Mieszanek Mieczysław
ur. w Chicago
1916 47. Opałka Stanisław 1911 47. Wusaty Leopold s. Andrzeja b. danych
48. Weissman Beniamin 1912 48. Pszona Antoni 1913 48. Löwenbraun Pinkas 1910
49. Linio Maria
ur. w Żółkwi
b. danych 49. Szuberla Stanisław 1912      
      50. Wal Franciszek 1913      
      51. Żaba Jozef 1911      
      52. Cisek Jan Kanty b. danych