ROK SZKOLNY 1920/1921

szkoła 5-klasowa mieszana w Żołyni mieście

 

brak arkuszy ocen, dane z dzienników lekcyjnych

 

 klasa 5 klasa 5

klasa dziewcząt,
gospodyni klas: Eleonora Foltman

klasa chłopców, gospodarz klas: Józef Stachyra

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Banda Resia 1906 1. Cebula Bernard 1909
2. Cisek Wiktoria 1906 2. Burda Franciszek 1908
3. Cisek Albina c. Józefy b. danych 3. Cierpisz Roman 1910
4. Cisek Łucja 1908 4. Dąbrowski Antoni 1910
5. Decowska Stanisława 1907 5. Dąbrowski Franciszek 1908
6. Drzewicka Łucja 1909 6. Decowski Aleksander 1910
7. Hefner Berta 1909 7. Dobrzański Edward 1909
8. Jeżańska Helena (wyjechała) 1910 8. Dziurzyński Henryk 1909
9. Lic Bronisława 1908 9. Dziurzyński Szczepan 1910
10. Marcinek Genowefa 1909 10. Drzewicki Leon 1910
11. Niemiec Helena 1909 11. Fleszar Kazimierz 1909
12. Panek Julia 1907 12. Giża Jan 1908
13. Rakoczy Salomea 1910

13.

Piekło Władysław

1908
14. Sauer Feiga c. Feiwela b. danych 14. Sroczyk Jan 1909
15. Walawender Maria 1908 15. Wal Gustaw 1909
16 Szpila Honorata 1909 16. Pasionek Tadeusz 1909
17. Decowska Maria 1908 17. Pliś Franciszek 1908
18. Fleszar Emilia c. Ignacego b. danych 18. Fus Stanisław 1908

szósty rok nauki

szósty rok nauki
1. Baumwurzel Jenta 1909 1. Brill Juda s. Samuela b. danych
2. Buchsbaum Tauba 1908 2. Cisek Stanisław 1907
3. Decowska Maria 1906 3. Dziurzyński Antoni 1905
4. Drzewicka Aniela 1908 4. Dziurzyński Edmund 1910
5. Dziurzyńska Maria 1909 5. Golenia Michał 1906
6. Dobrzańska Genowefa 1907 6. Krzyżak Władysław 1908
7. Fränkel Itla 1909 7. Marcinek Kazimierz 1910
8. Fränkel Berta 1907 8. Opałka Jan 1908
9. Haller Paula 1909 9. Opałka Józef 1908
10. Lieblich Pepa 1909 10. Trojnar Jan 1907
11. Krzyżak Bogumiła 1908 11. Lic Józef 1909
12. Krauz Stefania 1908 12. Nykiel Jan 1906
13. Pszona Stefania 1909      
14. Marder Itla 1908      
15. Mehler  Gołda 1909      
16. Rakoczy Janina 1908      
17. Starzyńska Helena 1907      
18. Sontag Chaja 1909      
19. Weissman Mariem

1908

     
20. Wurzel Anna 1909      
21. Mresse Gitla c. Mendla b. danych      
22.

Sturm Estera c. Izaaka

b. danych      
23. Czado Matylda b. danych      
24. Babiarz Anna b. danych      
25. Bejster Helena b. danych      
           

 

KLASA 3 KLASA 4

gospodyni klasy: Elżbieta Rutowska

gospodarz klasy: Jan Höller

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Both Berta 1910 1. Burda Paweł 1911
2. Birnbach Ryfka c. Lewiego b. danych 2. Cisek Emil 1910
3. Cisek Józefa 1912 3. Cisek Stanisław 1909
4. Dziurzyńska Helena 1911 4. Cisek Franciszek 1911
5. Dreiband Amalia 1912 5. Decowski Henryk s. Marcina 1910
6. Hefner Helena 1911 6. Decowski Henryk
s. Marcelego
1911
7. Kanon Sima 1910 7. Decowski Leon 1910
8. Kochmańska Stanisława 1911 8. Dobrzański Władysław 1909
9. Lieblich Berta 1911 9. Dziurzyński MIchał 1911
10. Meller Chana 1912 10. Holicki Franciszek 1907
11. Marcinek Maria 1911 11. Kwiatek Mieczysław 1909
12. Marder Gitla c. Izraela 1911 12. Krzyżak Władysław 1908
13. Marder Feiga c. Leiba 1909 13. Krzyżak Stanisław 1910
14. Marder Feiga c. Arona 1911 14. Leja Bolesław 1911
15. Opałka Michalina 1911 15. Lieblich Zygmunt 1909
16. Perlmutter Mariem 1909 16. Marder Herz s. Arona b. danych
17. Rutowska Zofia 1912 17. Ostrowski Edward s. Józefa b. danych
18. Rutowska Maria 1910 18. Perlmutter Izrael s. Herscha b. danych
19. Sturm Estera 1906 19. Piotrowski Kazimierz 1910
20. Sauer Frieda 1910 20. Rutowski Franciszek 1909
21. Terenczyn Janina 1912 21. Soński Gustaw 1910
22. Wilkenfeld Salka 1910 22. Stempel Chaim s. Beniamina b. danych
23. Bratspies Kalman 1908 23. Szuberla Bolesław 1908
24. Cisek Stanisław s. Marii b. danych 24. Zarzakiewicz Henryk 1910
25. Cisek Eliasz 1908 25. Witek Roman s. Jana b. danych
26. Cebula Alojzy 1913 26. Kochmański Adam 1907
27. Dobrzański Roman 1912 27. Adler Feiga 1907
28. Dziurzyński Józef 1908 28. Birnbach Tauba 1910
29. Dziurzyński Antoni 1910 29. Burda Stanisława c. Michała b. danych
30. Drzewicki Kazimierz 1911 30. Cisek Czesława 1908
31. Drzewicki Jan 1910 31. Cisek Janina 1908
32. Faust Mozes 1909 32. Cisek Julia 1910
33. Faust Majer 1911 33. Cisek Stefania 1910
34. Kösten Mechel 1907 34. Cierpisz Stefania 1910
35. Kösten Mozes 1909 35. Dobrzańska Olga 1907
36. Lieblich Simon 1908 36. Dreiband Chana 1910
37. Olszewski Roman 1910 37. Dziurzyńska Janina 1910
38. Ofentürl Beniamin 1908 38. Drzewicka Łucja 1910
39. Opałka Franciszek 1911 39. Fledel Estera 1910
40. Opałka Hilary 1906 40. Grünfeld Chaja 1910
41. Opałka Eugeniusz 1908 41. Grünfeld Matla 1912
42. Słomiany Józef 1911 42. Horowitz Ruchla 1910
43. Starzyński Mieczysław 1911 43. Kanon Hinka 1908
44. Witek Mieczysław 1910 44. Kobierzycka Maria 1911
45. Cisek Karol 1911 45. Krumpenholtz Chana 1910
46. Cisek Józef 1908 46. Kwiatek Romualda 1911
47. Czado Antoni 1910 47. Krzyżak Józefa 1911
48. Drzewicki Józef s. Sylwestra
 z Głuchowa, mieszkał u Michała Dziurzyńskiego
b. danych 48. Lic Maria 1911
      49. Olszewska Zofia 1907
      50. Pszona Helena c. Jana b. danych
      51. Satler Regina 1909
      52. Sturm Chaja 1906
      53. Świątoniowska Helena 1909
      54. Teitler Feiga 1907
      55. Martynek Zofia b. danych
      56. Kochmańska Kunegunda 1909
      57. Kösten Sara 1908