ROK SZKOLNY 1917/1918

Szkoła ludowa 5-klasowa w Żołyni mieście

 

brak arkuszy ocen - dane z dzienników lekcyjnych

 

KLASA 1 chłopców KLASA 1 dziewcząt KLASA 3 dziewcząt

wychowawca: Teresa Strand

wychowawca: Eleonora Foltman

gospodyni klasy: Ludwika Sadowska

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Adler Joel b. danych 1. Aschenazy Jenta 1911 1. Baumwurzel Jenta 1908
2. Bratspies Kalman b. danych 2. Birnbach Ryfka b. danych 2. Bester Bronisława b. danych
3. Buchbinder Samuel b. danych 3. Both Berta 1910 3. Buchsbaum Tauba 1908
4. Bratspies Eliasz b. danych 4. Cierpisz Stefania 1911 4. Cisek Eleonora 1906
5. Bejster Józef 1911 5. Dziurzyńska Janina 1911 5. Cisek Lucyna 1908
6. Biegeleisen Tobias b. danych 6. Dziurzyńska Elżbieta 1911 6. Czado Zofia 1906
7. Cisek Eliasz 1908 7. Drzewicka Gustawa b. danych 7. Decowska Maria 1908
8. Cisek Józef 1908 8. Cisek Stefania 1910 8. Decowska Maria 1906
9. Cisek Stanisław 1910 9. Fleszar Stanisława 1910 9. Decowska Maria 1904
10. Cisek Karol 1911 10. Fleszar Józefa 1911 10. Decowska Zofia 1906
11. Cisek Franciszek 1911 11. Fledel Estera 1910 11. Decowska Stanisława 1906
12. Decowski Leon 1909 12. Grünfeld Salka 1910 12. Dobrzańska Olga 1907
13. Drzewicki Jan 1909 13. Hauser Cela 1910 13. Drzewicka Aniela 1908
14. Dziurzyński Antoni 1910 14. Hauser Dina b. danych 14. Dziurzyńska Aniela 1908
15. Dziurzyński Józef 1910 15. Hillinger Roza 1911 15. Dziurzyńska Maria c. Alfreda 1909
16. Dobrzański Mieczysław 1911 16. Hefner Hinka 1910 16. Dziurzyńska Maria c. Jana 1909
17. Decowski Henryk s. Marcela 1911 17. Kanon Feiga 1909 17. Fränkl Itla 1909
18. Dziurzyński Michał 1911 18. Kanon Sima 1910 18. Haftel Lippa b. danych
19. Drzewicki Józef b. danych 19. Kochmańska Stanisława 1911 19. Haller Paula 1909
20. Decowski Henryk s. Marcina b. danych 20. Kuras Cecylia 1910 20. Hauser Tyla b. danych
21. Decowski Jan 1910 21. Kwiatek Romualda 1911 21. Helmann Scheindla 1908
22. Decowski Józef 1909 22. Krzyżak Józefa 1911 22. Fränkl Berta 1907
23. Faust Mozes 1908 23. Kobierzycka Maria ur. w Drohobyczu, ojciec kolejarz w Łańcucie 1911 23. Krauz Stefania 1908
24. Faust Mayer 1911 24. Lic Maria 1911 24. Kruh Itla b. danych
25. Fus Szczepan 1909 25. Lieblich Berta b. danych 25. Krzyżak Bogumiła 1908
26. Grünfeld Hersch b. danych 26. Marder Feiga c. Leiba 1910 26. Leja Emilia 1909
27. Goldblatt Abracham b. danych 27. Marder Gitla b. danych 27. Lic Janina 1906
28. Grünberg Efraim 1910 28. Marder Feiga c. Arona 1910 28. Lieblich Pepa 1909
29. Kardaczyński Maksymilian
ojciec - młynarz
1910 29. Opałka Janina b. danych 29. Löwenbraun Tauba 1907
30. Körper Dawid b. danych 30. Pszona Helena 1908 30. Marder Glikla b. danych
31. Karpf Efraim 1910 31. Perlmutter Mania b. danych 31. Marder Itla 1908
32. Kösten Mozes b. danych 32. Rogowska Helena 1910 32. Meller Gołda 1908
33. Kösten Mechel b. danych 33. Rogowska Stefania 1911 33. Mresse Gitla 1909
34. Laub Schoma b. danych 34. Rutowska Maria 1910 34. Olszewska Józefa 1909
35. Lieblich Szymon 1908 35. Rauch Regina 1909 35. Olszewska Zofia 1906

36.

Lipel Kelman b. danych 36. Satler Regina 1909 36. Opałka Janina 1906
37. Lic Wacław 1909 37. Sturm Chaja 1908 37. Pszona Stefania 1909
38.

Löwenbraum Pinkas

b. danych 38. Sturm Estera 1909 38. Rakoczy Janina 1908
39. Langsam Bernard b. danych 39. Gatler Freida b. danych 39. Rutowska Eleonora 1907
40. Marder Hersch b. danych 40. Śliwińska Olga ur. w Horyńcu,
ojciec komendant żandarmerii
1911 40.

Rutowska Józefa

1908
41. Marder Josef b. danych 41. Winkelfeld Salka 1910 41. Satler Scheindla 1906
42. Opałka Franciszek b. danych 42. Dab Scheindla b. danych 42. Serafin Matylda 1906
43. Olszewski Roman 1910 43. Domnitz Blima b. danych 43. Serafin Wiktoria 1907
44. Opałka Eugeniusz 1908 44. Domnitz Hania b. danych 44. Schipper Brila 1906
45. Panek Jan 1909 45. Dreiband Anna b. danych 45. Sontag Chaja 1909
46. Panek Stanisław 1909 46. Martynek Zofia b. danych 46. Starzeńska Helena 1907
47. Piotrowski Kazimierz 1910 47. Rutowska Genowefa b. danych 47. Szpilka Bronisława 1907
48. Rutowski Franciszek 1910 48. Piestrak Stanisława b. danych 48. Szpilka Franciszka 1908
49. Słomiany Józef b. danych       49. Szpilka Karolina 1907
50. Sturm Mozes 1910       50. Weismann Mariem 1908
51. Schachter Pinkas 1909       51. Wilkenfeld Freida 1906
52. Schipper Selman 1909       52. Wurzel Anna 1909
53. Stempel Leiba 1909       53. Lic Maria b. danych
54. Wróblewski Józef 1909       54. Banda Reisla b. danych
55. Witek Mieczysław 1910       55. Drzewicka Maria 1909
56. Welc Lipa 1909            
57. Wróblewski Adam 1910            
58. Weismann Götzel b. danych            
59. Stein Samuel 1910            
60. Żazakiewicz Henryk b. danych            
61. Rejman Ludwik 1905