ROK SZKOLNY 1916/1917

Szkoła Ludowa 5-klasowa w Żołyni mieście
 

brak arkuszy ocen, dane z dzienników lekcyjnych

 

KLASA 1 dziewcząt KLASA 1 chłopców KLASA 5 chłopców

wychowawca: ..................

wychowawca: ........................

gospodyni klasy: Marcela Jarosz

NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ. NR NAZWISKO I IMIĘ R. URODZ.
1. Bester Salomea 1910 1. Bratspies Kelman b. danych 1. Decowski Jan 1905
2. Burda Stanisława 1910 2. Aschkenazy Markus 1907 2. Dobrzański Stanisław b. danych
3. Birnbach Tauba 1910 3. Buchbinder Samuel b. danych 3. Decowski Franciszek b. danych
4. Cisek Albina 1909 4. Cierpisz Roman 1910 4. Gosłowski Karol
ur. w Warszawie, op. Ludwik Drzewicki
1904
5. Cisek Czesława 1909 5. Cisek Eliasz 1908 5. Krauz Eugeniusz 1904
6. Cisek Janina 1906 6. Cisek Emil 1910 6. Leja Ignacy 1904
7. Cisek Julia 1910 7. Cisek Józef 1909 7. Opałka Wilhelm 1905
8. Czado Stanisława b. danych 8. Cisek Stanisław
s. Bazylego
1910 8. Piotrowski Emanuel 1903
9. Dominitz Blima 1910 9. Cisek Stanisław
s. Jana
1909 9. Sontag Szymon 1902
10. Dreiband Chana 1910 10. Dąbrowski Antoni 1910 10. Stybel Józef 1904
11. Drzewicka Łucja
c. Wincentego
1909 11. Decowski Aleksander 1910 11. Walawender Antoni 1903
12. Drzewicka Łucja
c. Jana
1909 12. Decowski Leon b. danych 12. Walawender Henryk 1905
13. Dziurzyńska Maria 1907 13. Decowski Jan 1910 13. Szozda Tomasz 1902
14. Duda Zofia 1908 14. Dobrzański Władysław b. danych 14. Cisek Jan 1904
15. Fledel Estera 1910 15. Drzewicki Jan 1910 15. Krempa Marian 1902
16. Hefner Berta 1910 16. Drzewicki Leon 1910 16. Lieblich Wilhelm 1904
17. Horowitz Ruchla 1910 17. Dziurzyński Antoni b. danych

KLASA 5 dziewcząt

18. Hauser Dina b. danych 18. Dziurzyński Henryk 1909

gospodyni klasy: Ludwika Sadowska

19. Jeżańska Helena 1910 19. Dziurzyński Józef 1910 5 rok nauki  
20. Kanon Hinka 1908 20. Dziurzyński Szczepan 1910 1. Brüll Frieda 1905
21. Kanon Lina 1910 21. Faust Mozes 1908 2. Burda Urszula 1904
22. Kösten Scheindla b. danych 22. Fledel Beniamin 1908 3. Cisek Janina 1904
23. Körper Hendla 1909 23. Grünfeld Hennia b. danych 4. Cisek Józefa 1905
24. Krumpenholz Chana 1908 24. Grünberg Mechel 1907 5. Decowska Helena 1905
25. Kwiatek Romana 1911 25. Goldblatt Abracham b. danych 6. Hajzler Janina 1904
26. Lic Bronisława 1908 26. Goldblatt Aron b. danych 7. Krzyżak Emilia 1902
27. Lipel Debora 1908 27. Hofstäter Wolf 1910 8. Lieblich Regina c. zegarmistrza 1906
28. Marcinek Genowefa 1909 28. Jockel Mozes b. danych 9. Lieblich Roza 1906
29. Marder Feiga c. Leiba 1910 29. Kardaczyński Maksymilian 1910 10. Neiss Amalia 1905
30. Marder Gitla c. Izraela 1910 30. Krzyżak Stanisław 1910 11. Rauch Chaja 1905
31. Opałka Janina b. danych 31. Krzyżak Władysław b. danych 12. Schmidt Kreindla 1905
32. Panek Helena 1907 32. Kanon Hersch 1909 13. Starzeńska Eleonora 1905
33. Panek Wiktoria 1904 33. Kwiatek Mieczysław 1909 14. Stein Liwia 1905
34. Pszona Helena b. danych 34. Körper Dawid 1909 15. Szpilka Jadwiga 1905
35. Rakoczy Salomea 1910 35. Laub Schoma 1909 6 rok nauki  

36.

Perlmuter Mariem b. danych 36. Lieblich Zygmunt 1909 16. Cierpisz Zofia 1904
37. Rauch Regina 1909 37. Lieblich Szymon 1908 17. Decowska Antonina 1904
38. Rutowska Genowefa 1910 38. Lichien Lejzor 1909 18. Helman Mirla 1903
39. Rutowska Maria 1910 39. Lipel Kalman b. danych 19. Krzyżak Zofia 1904
40. Satler Regina 1909 40. Lic Wacław b. danych 20.

Piotrowska Marta

1903
41. Sturm Chaja 1908 41. Marder Abracham 1908 21. Szpatz Beila 1904
42. Sturm Estera 1909 42. Marder Baruch 1909 22. Szpetnar Stefania 1903
43. Serafin Julia 1908 43. Marder Herz 1909 23. Weisman Jenta 1904
44. Wilkenfeld Salka 1910 44. Marder Josef 1910 24.    
45. Kanon Feiga b. danych 45. Marder Samuel 1909 27.    
46. Piestrak Stanisława 1907 46. panek Jan 1909 28.    
47. Adler Feiga b. danych 47. Panek Stanisław 1909 29.    
      48. Band Pinkas 1907 30.    
      49. Piotrowski Kazimierz 1910 31.    
      50. Starzeński Józef 1909 32.    
      51. Stempel Lipa 1909 33.    
      52. Szuberla Bolesław 1908 34.    
      53. Rutowski Franciszek
s. Michała
1910 35.    
      54. Rutowski Franciszek
s. Andrzeja
1910 36.    
      55. Wal Gustaw 1909 37.    
      56. Zorzakiewicz Henryk 1909 38.    
      57. Stempel Fawis b. danych 39.    
      58. Weissmann Feiwel b. danych 40.    
      59. Weissmann Leib b. danych      
      60. Opałka Eugeniusz b. danych      
      61. Dziurzyński Michał b. danych