ROK SZKOLNY 1883/1884

spis uczniów szkoły trzyklasowej

 

KLASA 3
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

BRAK DANYCH - KSIĘGA OCEN NIEKOMPLETNA

 

 

KLASA 2 odział I, gospodyni klasy: Maria Muczyk
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Bzdek Józef Żołynia Ludwik - rolnik 11
2. Bzdek Jakub Żołynia Ludwik - rolnik 9
3. Cisek Paweł Żołynia Tomasz - szewc 8
4. Cisek Władysław Żołynia Alojzy - szewc 11
5. Cisek Stanisław Żołynia syn Marii 8
6. Cisek Antoni Żołynia Józef - zagrodnik 9,5
7. Cisek Franciszek Lubomierz Jan - wyrobnik 10
8. Decowski Gustaw Lubomierz Alojzy - szewc 8,5
9. Dzierzyński Paweł Lubomierz Ludwik - szewc 8,5
10. Dziurzyński Stanisław Żołynia Alojzy - szewc 9,5
11. Decowski Józef Lubomierz Szczepan - szewc 9
12. Filip Józef Żołynia Jakub - rolnik 10
13. Firla Zygmunt Żołynia Gustaw - organista 8,5
14. Fus Marcin Żołynia Michał - rolnik 9,5
15. Fus Szczepan Żołynia Wojciech - rolnik 9
16. Jędrzejowski Stanisław Lubomierz Petronela - wdowa 9
17. Krzyżak Jakub Żołynia Antoni - szewc 10,5
18. Krzyżak Paweł Żołynia Karol - kowal 9,5
19. Krzyżak Jan Lubomierz Józef - piekarz 8,5
20. Drzewicki Jan Żołynia Ferdynand - szewc 10,5
21. Konieczny Kazimierz Żołynia Jan - stolarz 9
22. Kraus Adam Lubomierz Florian - krawiec 9,5
23. Kruk Stanisław Budy Łańcuckie Tomasz - rolnik 8,5
24. Leistina Maks Lubomierz Jozef - przedsiębiorca 9
25. Mach Józef młodszy Żołynia Jan - rolnik 7,5
26. Mach Józef starszy Żołynia Anna - wdowa 9,5
27. Monita Stanisław Lubomierz Michał - szewc 9,5
28. Młynek Klemens Żołynia Jan - szewc 9,5
29. Pszona Jan Żołynia Jakub - rolnik 9
30. Rusinek Marcin Żołynia Michał - rolnik 11
31. Rutowski Ignacy Lubomierz Alojzy - rzeźnik 10,5
32. Silberstein Josef Lubomierz Salomon - Handlarz 10
33. Wal Józef Żołynia Walenty - rolnik 10
34. Wal Julian Lubomierz Franciszek - szewc 9
35. Zożakiewicz Tomasz Żołynia Ludwik - szewc 10
36. Brzeziński Jan Żołynia Józef - rolnik 10,5
37. Krzysztoń Franciszek Żołynia Jan - tkacz 9,5
38. Lic August Lubomierz Antoni - handlarz 10
39. Mach Wojciech Żołynia Jakub - b. danych 9
40. Marcinek Jan Żołynia Antoni - rolnik 10,5
41. Marcinek Feliks Żołynia Tomasz - rolnik 10
42. Panek Jan Żołynia Paweł - tkacz 9
43. Rutowski Jan Lubomierz Alojzy - rzeźnik 12
44. Rusinek Jedrzej Żołynia Zofia - wdowa 10
45. Turosz Franciszek Żołynia Wojciech - rolnik 10,5
46. Walawender Jakub Rakszawa Jędrzej - sukiennik 9
47. Wróbel Wojciech Żołynia Agnieszka - wdowa 10,5
48. Wróblewski Karol Żołynia Jakub - szewc 10,5
49. Filip Piotr Żołynia Jakub - rolnik 12
50. Leja Andrzej Żołynia Józef - rolnik 8,5
51. Sonntag Mojżesz Lubomierz Noe - handlarz 8,5
52. Szpilka Marcin Żołynia Jan - rolnik 10,5
53. Giża Antoni Biedaczów Jędrzej - rolnik 12,5
54. Schmidt Samuel Lubomierz Jakub - handlarz 11,5
55. Rogowski Andrzej Żołynia Wojciech - rolnik 12

KLASA 2 odział II wychowawca: Stefan Kołpaczkiewicz

1. Both Ruchla Lubomierz Simon - kupiec 10,5
2. Bejster Bronisława Żołynia Karol - sukiennik 9
3. Cisek Zofia Żołynia Antoni - rolnik 10,5
4. Cisek Salomea Lubomierz Fabian - szewc 10
5. Fus Marcela Żołynia Wojciech - rolnik 12
6. Kowalska Rozalia Lubomierz Józef - rzeźnik 11
7. Mach Maria Żołynia Walenty - rolnik 12,5
8. Marder Chana Lubomierz Mozes - rzeźnik 11
9. Mekrebs Szandla Lubomierz Markus - handlarz 9
10. Panek Maria Żołynia Paweł - tkacz 10
11. Rosenblüth Zlata Lubomierz Jakub - kupiec 12,5
12. Steinbok Reizla Lubomierz Mozes - handlarz 13
13. Babiarz Katarzyna Żołynia Wincenty - rolnik 9
14. Bäumel Ruchla Lubomierz Mejer Hersch  - szachet 11,5
15. Brzezińska Wiktoria Żołynia Gustaw - rolnik 8,5
16. Cisek Józefa Lubomierz Józef - szewc 7,5
17. Dec Honorata Żołynia Józef - rolnik 10
18. Drzewicka Petronela Żołynia Antoni - szewc 9
19. Dziurzyńska Karolina Lubomierz Cecylia - wdowa 9
20. Fleszar Domicela Żołynia Edward - szewc 9,5
21. Fleszar Antonina Żołynia Wojciech - rolnik 10,5
22. Cisek Domicela Lubomierz Alojzy - szewc 10,5
23. Cieśla Józefa Żołynia Tomasz - tkacz 8,5
24. Decowska Maria Żołynia Jedrzej - szewc 9
25. Decowska Karolina Żołynia Edward - szewc 8
26. Decowska Katarzyna Żołynia Paweł Opałka - szewc 10,5
27. Jędrzejowska Bronisława Lubomierz Ignacy - listonosz 10,5
28. Kochman Józefa Żołynia Franciszek - rolnik 10
29. Kühl Udla Lubomierz Leiba - handlarz 9
30. Krzyżak Wanda Żołynia Jakub - kowal 9,5
31. Lic Katarzyna Lubomierz Paweł - szewc 10
32. Lic Maria Lubomierz Paweł - szewc 11
33. Lipe Mindel Lubomierz Abraham - handlarz 10
34. Mach Honorata Żołynia Jan - rolnik 9,5
35. Marcinek Wiktoria Żołynia Tomasz - rolnik 10
36. Naróg Aniela Żołynia Jakub - rolnik 9,5
37. Rozenblüth Gizela Lubomierz Jakub - kupiec 9,5
38. Silfen Keile Lubomierz Eli - kupiec 9,5
39. Stempel Chana Lubomierz Icek - handlarz 8,5
40. Szuberla Waleria Lubomierz Wincenty - szewc 8
41. Wagner Udla Lubomierz Szajnman - handlarz 9,5
42. Wilkenfeld Male Lubomierz Getz - handlarz 8,5
43. Reich Laura Lubomierz Mozes - handlarz 9,5
44. Kiełbasa Maria Żołynia Paweł - rolnik 10,5
45. Galber Ruchla Lubomierz Józef - piekarz 10,5

 

 

KLASA 1 oddział I kierownik szkoły: Stefan Kołpaczkiewicz
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Antosz Józef Żołynia Jakub - rolnik 7,5
2. Butharyn Bronisław Żołynia Adam - c. k. pocztmistrz 5
3. Cisek Michał Lubomierz Tomasz - szewc 6
4. Cisek Wojciech Żołynia Wacław - zagrodnik 7
5. Decowski Klemens Żołynia Marcela - wdowa 6,5
6. Decowski Wojciech Wydrze Antoni - zagrodnik 6
7. Dec Władysław Żołynia Michał - rolnik 8
8. Dobrzański Jan Lubomierz Roman - rzeźnik 8
9. Drzewicki Józef Żołynia Jędrzej - szewc 6
10. Drzewicki Maciej Lubomierz Ferdynand - szewc 6
11. Drzewicki Sylwester Lubomierz Alojzy - szewc 7
12. Dynisiewicz Zygmunt Lubomierz Franciszek - szewc b. danych
13. Dziurzyński Jan Żołynia Franciszek - strażnik ...... 7
14. Filip Jan Żołynia Jakub - rolnik 7
15. Fus Andrzej Żołynia Jan - rolnik 7,5
16. Fus Bernard Żołynia Wojciech - rolnik 7,5
17. Fus Feliks Żołynia Jan - rolnik 6
18. Fus Franciszek Żołynia Franciszek - rolnik 7
19. Fus Paweł Żołynia Michał - rolnik 7,5
20. Jagusztyn Jan Żołynia Marcin - rolnik 8
21. Janusz Józef Żołynia Antoni - rolnik 11
22. Kątnik Jan Żołynia Józef - rolnik 8
23. Krauz Józef Lubomierz Antoni - rzeźnik 7
24. Krzyżak Gustaw Lubomierz Szymon - kowal 6,5
25. Krzyżak Michał Żołynia Jan - rolnik 7
26.

BRAK DANYCH - KSIĘGA OCEN NIEKOMPLETNA

...