ROK SZKOLNY 1882/1883

spis uczniów szkoły trzyklasowej

 

KLASA 3 wychowawca: Stefan Kołpaczkiewicz
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Birnschein Otto Lubomierz wdowa po
c. k. pocztmistrzu
9,5
2. Cisek Teodor Lubomierz Józef - szewc 10
3. Cisek Stanisław Lubomierz Michał - szewc 10
4. Cisek Feliks Żołynia Józef - rolnik 9,5
5. Cisek Bazyli Lubomierz Fabian - szewc 10
6. Cholicki Bernard Brzóza .... Karol - organista 10
7. Dec Franciszek Żołynia Wojciech - tkacz 11
8. Decowski Adolf Żołynia Jędrzej - szewc 9,5
9. Decowski Piotr Białobrzegi Antoni - leśny 11
10. Dobrzański Stanisław Lubomierz Honorata - wdowa 9
11. Dziurzyński Antoni Żołynia Jan - szewc 9
12. Drzewicki Ignacy Lubomierz Gabriel - szewc 9
13. Drzewicki Franciszek Lubomierz Jędrzej - szewc 9
14. Falandysz Antoni Żołynia Jan - rolnik 11,5
15. Fus Stanisław Żołynia Jan - rolnik 10
16. Fus Eugeniusz Żołynia Józef - rolnik 11,5
17. Gurak Karol Żołynia Jan - rolnik 10,5
18. Kaniewski Stanisław Lubomierz Jan - szewc 10
19. Kanon Mozes Lubomierz Izrael - handlarz 11,5
20. Kuźniarski Franciszek Lubomierz Józef - szewc 11
21. Kwiatek Antoni Lubomierz Jan - szewc 10
22. Krzyżak Michał Lubomierz Józef - piekarz 9
23. Lorenz Franciszek Żołynia Karol - rolnik 10
24. Marcinek Jędrzej Żołynia Antoni - rolnik 10,5
25. Pszona Władysław Żołynia Jakub - rolnik 9,5
26. Rakoczy Gabriel Lubomierz Antoni - kowal 13
27. Rakoczy Józef Lubomierz Antoni - kowal opiekun 12
28. Słupek Jan Żołynia Antoni - rolnik 10
29. Tokarz Jan Rakszawa Wojciech - rolnik 10
30. Wal Andrzej Lubomierz Franciszek - szewc 11
31. Zubicki Stanisław Lubomierz Honorata - wdowa 9,5
32. Babiarz Aniela Lubomierz Andrzej - kowal 9,5
33. Cisek Marcela Lubomierz Fabian - szewc 10
34. Decowska Maria Żołynia Edward - szewc 8
35. Dzierzyńska Marcela Lubomierz Ludwik - szewc 9,5
36. Dziurzyńska Antonina Żołynia Franciszek - szewc 9
37. Herbst Keila Lubomierz Lejzor - handlarz 13
38. Katz Rachela Lubomierz Mozes - kupiec 9,5
39. Krauz Aniela Lubomierz Gabriel - rzeźnik 9,5
40. Leja Zofia Żołynia Franciszek - rolnik 10
41. Loffel Beila Lubomierz Mozes - pisarz 13
42. Mach Aniela Żołynia Jan - rolnik 10
43. Szpila Domicela Żołynia Tomasz - rolnik 10,5
44. Schipper Udla Lubomierz Samuel - kupiec i szachet 9,5
45. Urban Kazimiera Żołynia Jan - rolnik 9
46. Wagner Sara Lubomierz Teizel - handlarz 10,5
47. Wagschal Basia Lubomierz Meilech - handlarz 11
48. Wilkenfeld Hana Lubomierz Götzel - handlarz 11,5
49. Dobrzańska Maria Lubomierz Roman - rzeźnik 9,5
50. Goldberg Hersch Rakszawa Naftali - handlarz 8,5
51. Cieśla Ludwik Żołynia Paweł - tkacz 9,5
52. Dzierzyński Szczepan Żołynia Alojzy - szewc 10,5
53. Firla Gustaw Żołynia Gustaw - organista 11
54. Leja Marcin Żołynia Franciszek - rolnik 11
55. Leistina Mozes Lubomierz Jozef - przedsiębiorca 11
56. Rogowski Andrzej Żołynia Józef - rolnik 10,5
57. Szuberla Józef Żołynia Andrzej - szewc 9
58. Sowa Jan Żołynia Wincenty - rolnik 10,5
59. Körper Ita Lubomierz Serla - handlarz 11
60. Krauz Cecylia Lubomierz Florian - krawiec 10,5
61. Giwen Ryfka Lubomierz Mozes - rzeźnik 11
62. Stützel Eidel Lubomierz Efraim - handlarz 10
63. Wilkenfeld Beizel Lubomierz Hersch - handlarz 12
64. Wróblewska Aniela Żołynia Jakub - szewc 9,5
65. Wróblewska Józefa Żołynia Franciszek - szewc 10,5
         

 

 

KLASA 2  oddział II wychowawca Antoni Jamzuk
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Babiarz Antoni Rakszawa Jan - rolnik 11
2. Brzeziński Jan Żołynia Józef - rolnik 9
3. Cisek Karol Lubomierz Fabian - szewc 9
4. Cisek Michał Żołynia Józef - rolnik 12
5. Duda Jan Żołynia Antoni - wyrobnik 11
6. Dzierzyński Teofil Lubomierz Cecylia - wdowa 8
7. Fus Jan Żołynia Franciszek - rolnik 12
8. Fus Józef Żołynia Jan - rolnik 8,5
9. Fus Marcin Żołynia Michał - rolnik 8,5
10. Fuchs Mozes Żołynia Ryfka - karczmarka 12
11. Filip Piotr Żołynia Jakub - rolnik 10,5
12. Gurak Jan Żołynia Andrzej - rolnik 10
13. Kochman Jędrzej Żołynia Jan - rolnik 12,5
14. Kochmański Marcin Żołynia Karol - szewc 10,5
15. Kilian Tomasz Żołynia Katarzyna - wdowa 9
16. Konieczny Szczepan Żołynia Jan - stolarz 9
17. Krzyżak Jakub Żołynia Antoni - szewc 9,5
18. Krzyżak Paweł Żołynia Karol - kowal 8,5
19. Krauz Karol Lubomierz Jakub - rzeźnik 11,5
20. Krauz Tadeusz Lubomierz Jakub - rzeźnik 9,5
21. Kątnik Michał Żołynia Józef - rolnik 8,5
22. Krzysztoń Franciszek Żołynia Jan - zagrodnik 9
23. Lic August Lubomierz Antoni - handlarz 8,5
24. Leja Andrzej Żołynia Józef - rolnik 8
25. Mach Franciszek Żołynia Józef - rolnik 10
26. Mach Wojciech Żołynia Jakub - rolnik 8
27. Mach Józef Żołynia Michał - rolnik 8
28. Marcinek Jan Żołynia Antoni - rolnik 9,5
29. Marcinek Feliks Żołynia Tomasz - rolnik 8,5
30. Monita Stanisław Lubomierz Michał - szewc 9
31. Panek Jan Żołynia Paweł - tkacz 8
32. Piechuta Jan Lubomierz Jan - szewc 10
33. Rogowski Andrzej Żołynia Wojciech - rolnik 11
34. Rutowski Ignacy Lubomierz Alojzy - rzeźnik 9
35. Rutowski Jan Lubomierz Alojzy - rzeźnik 10,5
36. Rusinek Jędrzej Żołynia Zofia  - wdowa 9
37. Schmied Samuel Lubomierz Jakub - handlarz 10
38. Słupek Michał Żołynia Antoni - rolnik 8,5
39. Stiefelcier Abraham Lubomierz Hersch - handlarz 9,5
40. Sokalski Teofil Żołynia Aniela - wdowa 8,5
41. Turosz Franciszek Żołynia Wojciech - rolnik 9
42. Wawrzaszek Józef Żołynia Jan - rolnik 11
43. Wnęk Józef Żołynia Antoni - rolnik 9,5
44. Wróblewski Karol Żołynia Jakub - szewc 9
45. Wróbel Wojciech Żołynia Agnieszka - wdowa 9,5
46. Zożakiewicz Tomasz Żołynia Ludwik - szewc 9
47. Kowalski Jan Lubomierz Józef - rzeźnik 11
48. Machalski Maciej Żołynia Jan - rolnik 10
49. Bejster Bronisława Żołynia Karol - sukiennik 8
50. Cisek Anna Żołynia Józef - rolnik 8
51. Cisek Balbina Lubomierz Eliasz - szewc 9,5
52. Cisek Salomea Lubomierz Fabian - szewc 9
53. Cisek Zofia Żołynia Antoni - rolnik b. danych
54. Dec Honorata Żołynia Józef - rolnik 10
55. Dec Maria Lubomierz Antonina - wdowa 10
56. Decowska Katarzyna Żołynia Paweł Opałka - szewc 9,5
57. Decowska Wiktoria Lubomierz Szczepan - szewc 10,5
58. Decowska Zuzanna Żołynia Józef - szewc 9
59. Fass Małka Lubomierz Leiba - szachet 12
60. Fus Marcela Żołynia Wojciech - rolnik 10,5
61. Gelber Ruchla Lubomierz Jozef - piekarz 9,5
62. Gurak Józefa Żołynia Jan - rolnik 9
63. Kanner Tauba Lubomierz Leizor - handlarz 9,5
64. Kowalska Rozalia Lubomierz Józef - rzeźnik 10
65. Kurek Agnieszka Żołynia Feliks - rolnik 9
66. Krzyżak Agnieszka Żołynia Karol - kowal 9,5
67. Krzyżak Izabela Żołynia Jakub - kowal 9,5
68. Krzyżak Maria Lubomierz Szymon - kowal 10
69. Leja Karolina Żołynia Jan - rolnik 9
70. Leja Ludwika Żołynia Michał - rolnik 10
71. Mach Maria Żołynia Walenty - rolnik 11,5
72. Matera Maria Lubomierz Antoni - bednarz 9,5
73. Märder Chana Lubomierz Mozes - rzeźnik 10
74. Merkrebs Schandla Lubomierz Markus - handlarz 8
75. Narcisenfeld Tauba Lubomierz Eisik - handlarz 12
76. Natońska Antonina Żołynia Walenty - rolnik 10
77. Ölbaum Ołda Lubomierz Schloma - listonosz 10
78. Panek Maria Żołynia Józef - zagrodnik 10
79. Panek Maria Żołynia Paweł - tkacz 9
80. Piechuta Józefa Żołynia Jan - szewc 10
81. Rozenblüth Zlata Lubomierz Jakub - kupiec 11
82. Skoczylas Agnieszka Żołynia Franciszek - rolnik 9,5
83. Sifen Tila Lubomierz Efraim - kupiec 10
84. Stutzel Gołda Lubomierz Efraim - handlarz 9,5
85. Starzyńska Wiktoria Żołynia Jakub - garbarz 9
86. Steinbock Reizel Lubomierz Mozes - handlarz 11,5
87. Sturmlaufer Gitla Lubomierz Hersch - kupiec 8,5
88. Sigel Hnika Lubomierz Juda - szynkarz 10,5
89. Seligman Sara Lubomierz Hersch - kupiec 10
90. Wawrzaszek Maria Żołynia Jan - rolnik 9
91. Wawrzaszek Honorata Żołynia Wawrzyniec - rolnik 10,5
92. Wróblewska Bronisława Żołynia Franciszek - szewc 8,5
         

 

 

KLASA 2 oddział I wychowawca: Felicjan Truszkowski
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Bzdek Jakub Żołynia Ludwik - rolnik 8
2. Bzdek Józef Żołynia Ludwik - rolnik 10
3. Cisek Franciszek Lubomierz Jan - wyrobnik 9
4. Cisek Paweł Żołynia Tomasz - szewc 7
5. Cisek Władysław Żołynia Alojzy - szewc 9,5
6. Cisek Stanisław Żołynia syn Marii 7
7. Cisek Antoni Żołynia Józef - wyrobnik 8,5
8. Decowski Gustaw Lubomierz Alojzy - szewc 7
9. Decowski Józef Lubomierz Szczepan -  szewc 8
10. Decowski Władysław Żołynia Józef - szewc 8
11. Duda Jędrzej Lubomierz Magdalena - wdowa 8
12. Drzewicki Jan Żołynia Ferdynand - szewc 9,5
13. Dzierzyński Paweł Lubomierz Ludwik - szewc 8
14. Dzierzyński Franciszek Lubomierz Jędrzej - szewc 7
15. Dzierzyński Stanisław Żołynia Alojzy - szewc 8,5
16. Filip Józef Żołynia Jakub - rolnik 8,5
17. Firla Zygmunt Żołynia Gustaw - organista 8
18. Fus Szczepan Żołynia Wojciech - rolnik 7.5
19. Kochman Franciszek Żołynia Jan - rolnik 9
20. Konieczny Kazimierz Żołynia Jan - stolarz 7,5
21. Kraus Adam Lubomierz Florian - krawiec 8
22. Kruk Stanisław Budy Łańcuckie Tomasz - rolnik 8
23. Krzyżak Jan Lubomierz Józef - piekarz 7
24. Kwiatek Stanisław Lubomierz Jan - szewc 8
25. Jędrzejewski Stanisław Lubomierz Petronela - wdowa 8
26. Leistina Maks Lubomierz Josef - przedsiębiorca 8
27. Mach Józef Żołynia Jan - rolnik 6,5
28. Marcinek Wawrzyniec Żołynia Wiktoria - wdowa 8
29. Młynek Klemens Żołynia Jan - szewc 8
30. Pszona Jan Żołynia Jakub - rolnik 7,5
31. Rusinek Marcin Żołynia Michał - rolnik 9,5
32. Silbestein Josef Lubomierz Salomon - handlarz 8
33. Sontag Mozes Lubomierz Noe - handlarz 9
34. Skoczylas Władysław Żołynia Antonina - wdowa 8
35. Stack Izaak Lubomierz Eliasz - krawiec 10
36. Szpila Michał Żołynia Józef - rolnik 8,5
37. Szpilka Marcin Żołynia Jan - rolnik 10,5
38. Wal Józef Żołynia Walenty - rolnik 9
39. Wal Julian Lubomierz Franciszek - szewc 8
40. Babiarz Katarzyna Żołynia Wincenty - rolnik 8
41. Brzezicka Wiktoria Żołynia Gustaw - rolnik 7
42. Bäumel Ruchla Lubomierz Majer Hersch - szachet 10
43. Cisek Józefa Lubomierz Józef - szewc 6
44. Cisek Domicela Lubomierz Alojzy - szewc 9
45. Cieśla Józefa Żołynia Tomasz - tkacz 7,5
46. Decowska Karolina Żołynia Edward - szewc 7
47. Decowska Maria Żołynia Jędrzej - szewc 8
48. Decowska Aniela Lubomierz Piotr - krupierz 9
49. Decowska Bronisława Lubomierz Szczepan - szewc 9
50. Drzewicka Petronela Żołynia Antoni - szewc 8
51. Drzewicka Michalina Lubomierz Ludwik - szewc 9,5
52. Dzierzyńska Karolina Lubomierz Cecylia wdowa 7
53. Dzierzyńska Maria Żołynia Ludwik - szewc 7
54. Dzierzyńska Filomena Żołynia Ludwik - szewc 8,5
55. Fleszar Domicela Żołynia Edward - szewc 8
56. Fleszar Antonina Żołynia Wojciech - rolnik 9
57. Jędrzejewska Bronisława Lubomierz Ignacy - murarz 9,5
58. Kanon Cynia Lubomierz Izrael - handlarz 8
59. Kochman Józefa Żołynia Franciszek - rolnik 9
60. Kiełbasa Maria Żołynia Paweł - rolnik 8,5
61. Krzyżak Wanda Żołynia Jakub - kowal 8
62. Kuźnierska Józefa Lubomierz Józef - szynkarz 9
63. Kühl Udla Lubomierz Leiba - handlarz 8
64. Lic Katarzyna Lubomierz Paweł - szewc 9
65. Lic Maria Lubomierz Paweł -szewc 10
66. Lipe Mindel Lubomierz Abracham - handlarz 8,5
67. Löwenbraun Reizla Lubomierz Josef - kupiec 9
68. Mach Honorata Żołynia Jan - rolnik 8,5
69. Majka Izabela Żołynia Maria - wdowa 9,5
70. Marcinek Wiktoria Żołynia Tomasz - rolnik 8,5
71. Młynek Honorata Żołynia Ignacy - rolnik 8
72. Naróg Aniela Żołynia Jakub - rolnik 8,5
73. Rachmil Roza Lubomierz Abracham - czapnik 8
74. Reich Laura Lubomierz Mozes - handlarz 8,5
75. Rozenblüth Gizela Lubomierz Jakub - kupiec 8
76. Silfen Kaile Lubomierz Eli - kupiec 8
77. Stempel Mania Lubomierz Izaak - handlarz 7
78.

Szuberla Waleria

Żołynia Wincenty - szewc 6,5
79. Wagner Udla Lubomierz Szlajma - handlarz 9
80. Wilkenfeld Male Lubomierz Götzel - handlarz 7
         

 

 

KLASA 1 wychowawca: Zofia Mościcka
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Cieśla Jan Żołynia Paweł - tkacz 6,5
2. Cisek Wojciech Żołynia Wacław - zagrodnik 6,5
3. Dobrzański Jan Lubomierz Roman  - rzeźnik 7
4. Drzewicki Stanisław Lubomierz Gabriel - szewc 6
5. Dzierzyński Antoni Lubomierz Wiktoria - wdowa 8
6. Dzierzyński Feliks Lubomierz Filip - kramarz 6,5
7. Dzierzyński Józef Lubomierz Szymon - szewc 6,5
8. Dzierzyński Władysław Żołynia Jan - szewc 7
9. Fus Bernard Żołynia Wojciech - rolnik 6,5
10. Fleszar Jędrzej Żołynia Michał -  rolnik 6
11. Fus Franciszek starszy Żołynia Jan - rolnik 8
12. Fus Franciszek młodszy Żołynia Józef - rolnik 6
13. Fus Jędrzej Żołynia Jan - rolnik 6.5
14. Fus Paweł Żołynia Michał - rolnik 7
15. Heizler Bronisław Żołynia Wencel - szewc 7
16. Kiełbasa Władysław Żołynia Paweł - rolnik 7
17. Kilian Jan Żołynia Jędrzej - rolnik 6,5
18. Krzyżak Michał Żołynia Karol - kowal 7
19. Kuźniarski Michał Lubomierz Józef - szynkarz 7
20. Leja Jędrzej Żołynia Jan - rolnik 7
21. Miller Antoni (zmarł 20.09 1882) Żołynia Antoni - c. k. rotmistrz 6
22. Mach Antoni Żołynia Jan - rolnik 7
23. Mach Józef Żołynia Walenty - rolnik 10
24. Mach Wojciech Żołynia Jan - rolnik 7
25. Natoński Tomasz Żołynia Ignacy - rolnik 9
26. Nicpoń Ignacy Żołynia Jan - rolnik 7,5
27. Panek Franciszek Żołynia Józef - zagrodnik 7
28. Panek Michał Żołynia Maciej - rolnik 7
29. Rakoczy Marian Lubomierz Ludwik - kowal 7
30. Szuberla Bronisław Żołynia Andrzej - szewc 7
31. Serafin Władysław Żołynia Michał - murarz 6,5
32. Urban Jan Żołynia Jan - rolnik 6,5
33. Wawro Jędrzej Żołynia Tomasz - rolnik 7,5
34. Wnęk Jakub Żołynia Antoni - rolnik 8,5
35. Wróblewski Julian Żołynia Jakub - szewc 6,5
36. Bar Wiktoria Lubomierz Franciszek - szewc 6,5
37. Bednarz Wiktoria Żołynia Wincenty - szewc 6
38. Bejster Honorata Żołynia Jan - rolnik 7
39. Bejster Marianna Żołynia Karol - sukiennik 6
40. Both Chaja Lubomierz Izaak - szklarz 7
41. Both Sara Lubomierz Izaak - szklarz 9
42. Cisek Józefa starsza Lubomierz Eliasz - szewc 8
43. Cisek Józefa młodsza Lubomierz Fabian - szewc 7
44. Cisek Karolina Żołynia Tomasz - szewc 8
45. Cisek Wiktoria Żołynia Alojzy - szewc 7
46. Dec Julia Lubomierz Jan - szewc 6,5
47. Dec Katarzyna Lubomierz Antonina - wdowa 8
48. Dec Marianna Żołynia Józef - rolnik 6
49. Dec Zofia Żołynia Szymon - rolnik 7,5
50. Dzierzyńska Julia Lubomierz Bonifacy - szewc 7,5
51. Dobrzańska Zofia Lubomierz Honorata - wdowa 7
52. Drzewicka Joanna Lubomierz Wincenty - szewc 7
53. Drzewicka Karolina Lubomierz Alojzy - szewc 8
54. Drzewicka Kazimiera Żołynia Kazimiera - wdowa 8
55. Drzewicka Lidwika starsza Żołynia Marianna - wdowa 8
56. Drzewicka Lidwika młodsza Lubomierz Ignacy - szewc 7
57. Dziurzyńska Bronisława Żołynia Franciszek - szewc 7
58. Dziurzyńska Józefa Lubomierz Tekla - wdowa 6,5
59. Garlicka Teofila Lubomierz Teofil - szewc 6,5
60. Gelber Blima Lubomierz Josef - piekarz 7,5
61. Kowalska Anna Lubomierz Józef - rzeźnik 7,5
62. Krauz Marcela zmarła 28.09.1882r. Lubomierz Antoni - rzeźnik 9
63. Krzyżak Cecylia Żołynia Jan - rolnik 8
64. Krzyżak Katarzyna Żołynia Antoni - szewc 6,5
65. Krzyżak Klara Lubomierz Antoni - kowal 9
66. Krzyżak Marcela Lubomierz Maciej - szewc 8
67. Krzyżak Rozalia Żołynia Bronisław - kowal 8
68. Krzyżak Stanisława Lubomierz Edward - kowal 6,5
69. Kuziara Wiktoria Żołynia Bartłomiej - rolnik 7
70. Kuras Aniela Żołynia Jan - rolnik 7,5
71. Leja Rozalia Żołynia Michał - rolnik 7,5
72. Lorenc Anna Żołynia Karol - rolnik 8
73. Machalska Aniela Żołynia Jan - rolnik 8
74. Mach Agnieszka Żołynia Jan - rolnik 7
75. Margulis Gołda Lubomierz Lejzor - belfer heiderer 7
76. Natońska Marcela Żołynia Ignacy - rolnik 6,5
77. Niemiec Józefa Żołynia Maciej - rolnik 8,5
78. Niemiec Marianna Żołynia Antoni - rolnik 8
79. Opałka Marcela Lubomierz Józef - szewc 7
80. Piechuta Marianna Lubomierz n.n. - szewc 8
81. Pliś Katarzyna Żołynia Wojciech - rolnik 6,5
82. Rogowska Katarzyna Żołynia Józef - rolnik 6,5
83. Rutowska Honorata Lubomierz Alojzy - rzeźnik 7,5
84. Sierzęga Marcela Żołynia Wawrzyniec - pensjonowany nadstrażnik 6,5
85. Słupek Marianna Żołynia Antoni - rolnik 7
86. Sowa Katarzyna Żołynia Wincenty - rolnik 7
87. Stock Małka Lubomierz Eliasz - krawiec 7,5
88. Stützel Chaja Lubomierz Efraim - Handlarz 7
89. Szpilka Marianna Żołynia Szymon - wyrobnik 8
90. Trojnar Marianna wyjechała Żołynia Tekla - służąca 7
91. Wal Izabela Lubomierz Franciszek - szewc 6,5
92. Wilkenfeld Ruchla Lubomierz Mozes - handlarz 7,5
93. Żaba Katarzyna starsza Żołynia Antoni - rolnik 8
94. Żaba Katarzyna młodsza Żołynia Józef - rolnik 7
95. Żożakiewicz Józefa Żołynia Ludwik - szewc 6,5