ROK SZKOLNY 1881/1882

spis uczniów szkoły trzyklasowej

 

KLASA 3
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

BRAK DANYCH - KSIĘGA OCEN NIEKOMPLETNA

 

 

KLASA 2 odział I kierownik szkoły: Stefan Kołpaczkiewicz
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1.

BRAK DANYCH - KSIĘGA OCEN NIEKOMPLETNA

...
35
36. N. N. Żołynia Jan - rolnik brak danych
37. Mach Józef Żołynia Walenty - rolnik 9
38. Marcinek Wawrzyniec Żołynia wdowa po Janie 7
39. Młynek Klemens Żołynia Jan - szewc 7
40. Natoński Tomasz Żołynia Ignacy - rolnik 9
41. Nicpoń Ignacy Żołynia Jan - rolnik 7,5
42. Pszona Jan Żołynia Jakub - rolnik 6,5
43. Rakoczy Marian Lubomierz Ludwik - kowal 6
44. Rusinek Marcin Żołynia Michał - rolnik 9
45. Silberstein Józef Lubomierz Salomon - handlarz 8,5
46. Sonntag Mojżesz Lubomierz Noe - handlarz 7
47. Skoczylas Władysław Żołynia Antonina-wdowa 7
48. Ptack Izaak Lubomierz Eliasz - krawiec 9
49. Szpila Michał Żołynia Józef - rolnik 8
50. Szpila Marcin Żołynia Jan - rolnik 10
51. Urban Jan Żołynia Jan - rolnik 6
52. Wal Julian Lubomierz Franciszek - szewc 7
53. Wal Józef Żołynia Walenty - rolnik 8
54. Wnęk Jakub Żołynia Antoni - rolnik 7,5

KLASA 2 odział II  wychowawca: Truszkowski

1. Babiarz Katarzyna Żołynia Wincenty - rolnik 7
2. Bol Sara Lubomierz Izaak - szklarz 8
3. Brzeźińska Wiktoria Żołynia August - rolnik 6
4. Cisek Karolina Żołynia Tomasz - szewc 7
5. Cisek Józefa Lubomierz Józef - szewc 5,5
6. Cisek Józefa Lubomierz Eliasz - szewc 7
7. Cisek Eufemia (zmarła) Lubomierz Tomasz - szewc 6,5
8. Cisek Domicela Lubomierz Alojzy - szewc 8
9. Cieśla Józefa Żołynia Tomasz - tkacz 6,5
10. Dec Zofia Żołynia Szymon - rolnik 6,5
11. Decowska Karolina Żołynia Edward - szewc 6,5
12. Decowska Maria Żołynia Jędrzej - szewc 7
13. Decowska Bronisława Lubomierz Szczepan - szewc 8
14. Decowska Aniela Lubomierz Piotr - kupiec 8
15. Derschowitz Ruchla Lubomierz Chaider - ...... 7,5
16. Drzewicka Petronela Żołynia Antoni -  szewc 7
17. Drzewicka Karolina Lubomierz Alojzy - szewc 7,5
18. Drzewicka Michalina Lubomierz Ludwik - szewc 9
19. Dzierzyńska Maria Żołynia Ludwik - szewc 6
20. Dzierzyńska Filomena Żołynia Ludwik - szewc 8
21. Dzierzyńska Karolina Żołynia Cecylia - wdowa 6
22. Dzierzyńska Julia Lubomierz Bonifacy - sukiennik 6,5
23. Dziurzyńska Bronisława Żołynia Franciszek - szewc 6
24. Fensterheim Chawa Lubomierz Berek - handlarz 7
25. Fleszar Antonina Żołynia Wojciech - rolnik 8
26. Fleszar Domicela Żołynia Edward - szewc 7
27. Garlicka Teofila Lubomierz Teofil - szewc 6
28. Gross Scheirwa Lubomierz Baruch - handlarz 7
29.

Jarosz Amelia

Żołynia Prokop - piwowar 8
30. Kanon Cywia Lubomierz Izaak - handlarz 7,5
31. Kiełbasa Maria Żołynia Paweł - rolnik 8
32. Kochman Józefa Żołynia Franciszek - rolnik 8,5
33. Kowalska Anna Lubomierz Józef - rzeźnik 7
34. Krauz Marcela Lubomierz Antoni - rzeźnik 8,5
35. Kuźniarska Józefa Lubomierz Józef - szynkarz 8
36. Kuziara Wiktoria Żołynia Bartłomiej - rolnik 6,5
37. Kühl Urla Lubomierz Leiba - handlarz 7
38. Krzyżak Stanisława Lubomierz Edward - kowal 6
39. Krzyżak Wanda Żołynia Jakub - kowal 7
40. Krzyżak Marcela Lubomierz Maciej - szewc 7
41. Leja Rozalia Żołynia Michał - rolnik 6,5
42. Lic Katarzyna Żołynia Paweł - szewc 8
43. Lic Maria Żołynia Paweł - szewc 9,5
44. Liblisch Ryfka Lubomierz Simche - kupiec 8
45. Lippe Mindel Lubomierz Abracham - handlarz 8
46. Löwenbruun Reizla Lubomierz Józef - kupiec 9
47. Mach Honorata Żołynia Jan - rolnik 7
48. Machalska Aniela Żołynia Jan - rolnik 7
49. Majka Izabela Żołynia Maria - wdowa 8,5
50. Marcinek Wiktoria Żołynia Tomasz - rolnik 8
51. Młynek Honorata Żołynia Ignacy - rolnik 7
52. Naróg Aniela Żołynia Jakub - rolnik 7,5
53. Niemiec Maria Żołynia Antoni - rolnik 7
54. Niemiec Józefa Żołynia Maciej - rolnik 7
55. Opałka Marcela Żołynia Józef - rolnik 6,5
56. Rachmil Roza Lubomierz Abracham - czapnik 7
57. Rozenblüth Pizek Lubomierz Jakub - kupiec 8
58. Seligman Serl Lubomierz Herszek - handlarz 7
59. Sierzęga Marcela Żołynia Wawrzyniec - nadstrażnik 6
60. Silfeln Keile Lubomierz Eliasz - kupiec 7,5
61. Sowa Katarzyna Żołynia Wincenty - rolnik 6
62. Stempel Hana Lubomierz Icek - handlarz 6,5
63. Stern Itla Lubomierz Anschel Wilkenfeld - handlarz 8
64. Scheinbach Derka Lubomierz Dacha - kupiec 8
65. Schiff Małka Lubomierz Utscher - handlarz 8,5
66. Szuberla Waleria Żołynia Wincenty - szewc 6
67. Wagner Udla Lubomierz Szlajma - handlarz 8
68. Wilkenfeld Mala Lubomierz Getz - handlarz 6
69. Wilkenfeld Ruchla Lubomierz Mojżesz - handlarz 7
70. Żaba Katarzyna Żołynia Antoni - rolnik 7
         

 

 

KLASA 1a kierownik szkoły: Stefan Kołpaczkiewicz
NR NAZWISKO I IMIĘ MIEJSCE ZAMIESZKANIA IMIĘ I ZAWÓD OJCA

WIEK

(w latach)

1. Babiarz Antoni Rakszawa Jan - rolnik 10
2. Brzeziński Jan Żołynia Józef - rolnik 9
3. Cisek Michał Żołynia Jan - rolnik 11
4. Duda Jan Żołynia Antoni - rolnik 10
5. Dzierzyński Teofil Żołynia Cecylia - wdowa 7,5
6. Filip Piotr Żołynia Jakub - rolnik 10
7. Fensterheim Salomon Lubomierz Berek - handlarz 9,5
8. Fus Józef Żołynia Jan - rolnik 7,5
9. Fus Marcin Żołynia Michał - rolnik 7,5
10. Jagusztyn Jan Żołynia Franciszek - rolnik 8,5
11. Krzyżak Paweł Żołynia Karol - kowal 8,5
12. Kochmański Marcin Żołynia Karol - szewc 9,5
13. Kilian Tomasz Żołynia Katarzyna - wdowa 8,5
14. Kochman Franciszek Żołynia Jan - rolnik 8,5
15. Kochman Jędrzej Żołynia Jan - rolnik 11
16. Krzysztoń Franciszek Żołynia Jan - wyrobnik 8,5
17. Krzyżak Jakub Żołynia Antoni - szewc 8,5
18. Leja Andrzej Żołynia Józef - rolnik 7
19. Lic August Lubomierz Antoni - handlarz 7,5
20. Mach Józef Żołynia Michał - rolnik 7,5
21. Mach Wojciech Żołynia Jakub - rolnik 7,5
22. Marcinek Jan Żołynia Antoni - rolnik 8,5
23. Monita Stanisław Lubomierz Michał - szewc 8,5
24. Panek Jan Żołynia Paweł - tkacz 7,5
25. Rusinek Jędrzej Żołynia Zofia - wdowa 8,5
26. Rutowski Jan Lubomierz Alojzy - rzeźnik 10
27. Rutowski Ignacy Lubomierz Alojzy - rzeźnik 9
28. Rogowski Andrzej Żołynia Wojciech - rolnik 10
29. Stiefelcier Abraham Lubomierz Hersch - handlarz 9,5
30. Schmied Samuel Lubomierz Jakub - handlarz 8,5
31. Słupek Michał Żołynia Antoni - rolnik 9
32. Sokalski Teofil Żołynia Aniela - wdowa po oficerze 7,5
33. Turosz Franciszek Żołynia Wojciech - rolnik 8,5
34. Wróbel Wojciech Żołynia Agnieszka - wdowa 9
35. Wróblewski Karol Żołynia Jakub - szewc 8,5
36. Zożakiewicz Tomasz Żołynia Ludwik - szewc 8,5
klasa Ib kierownik szkoły: Stefan Kołpaczkiewicz
1. Bakalarz Bronisława
(ur. w Jarosławiu)
Żołynia 11.11.1881r. opuściła szkołę 7
2. Bejster Bronisława Żołynia Karol - sukiennik 7,5
3. Cisek Anna Żołynia Józef - rolnik 7,5
4. Cisek Salomea Żołynia Fabian - szewc 8
5. Cisek Zofia Żołynia Antoni - zagrodnik 8,5
6. Dec Honorata Żołynia Józef - rolnik 10
7. Dec Maria Żołynia Antonina - wdowa 10
8. Decowska Honorata Lubomierz Alojzy - szewc 8,5
9. Decowska Katarzyna Żołynia opiekun Paweł Opałka 8,5
10. Decowska Zuzanna Żołynia Józef - szewc 8,5
11. Drzewicka Teresa Żołynia Jakub - szewc 9
12. Fasf Małka Lubomierz Leiba - szacher 11,5
13. Fus Marcela Żołynia Wojciech - rolnik 9,5
14. Gelber Rachela Lubomierz Józef - piekarz 9,5
15. Kanner Tauba Lubomierz Leizor - handlarz 9,5
16. Kiesten Tojra Lubomierz Lisyk - handlarz 10
17. Kowalska Rozalia Lubomierz Józef - sukiennik 10
18. Leja Ludwika Żołynia Michał - rolnik 9
19. Leja Zofia Żołynia Józef - rolnik 7,5
20. Mach Marianna Żołynia Walenty - rolnik 10,5
21. Marder Hana Lubomierz Mozes - rzeźnik 9,5
22. Merkrebs Scheindla Lubomierz Markus - handlarz 7,5
23. Natońska Antonina Żołynia Walenty - rolnik 9,5
24. Olbaum Ela Lubomierz Schloma - listonosz 9,5
25. Panek Maria

Żołynia

Paweł - tkacz

8,5
26. Panek Maria Żołynia Józef - zagrodnik 9,5
27. Reich Laura Lubomierz Mozes - handlarz 8
28. Starzyńska Wiktoria Żołynia Jakub - garbarz 8,5
29. Steinbock Reizel Lubomierz Mozes - handlarz 10,5
30. Stierer Hana Lubomierz Hersz - wyrobnik 9,5
31. Stützel Gołda Lubomierz Efraim - handlarz 8,5
32. Siegel Hinda Lubomierz Juda - szynkarz 10,5
33. Silfen Tila Lubomierz Efraim - handlarz 9,5
34. Skoczylas Agnieszka Żołynia Franciszka - wdowa 9,5
35. Wawrzaszek Maria Żołynia Jan - rolnik 8,5