Szko豉 podstawowa nr 1

Strona g堯wna

Pasowanie pierwszoklasist闚

lubuj by dobrym Polakiem, lubuj by dobrym Polakiem,

dba o dobre imi swojej klasy i szko造.

B璠 uczy si w szkole jak kocha Ojczyzn,

jak dla niej pracowa kiedy urosn!

B璠 si stara by dobrym koleg,

swym zachowaniem i nauk sprawia rado

rodzicom i nauczycielom!

Rozpocz璚ie nauki w szkole jest wa積ym momentem 篡cia ka盥ego dziecka.
Z niecierpliwoci dziecko czeka ka盥ego dnia na spotkanie ze szko章, z nowymi wiadomociami, przygodami. Czeka ono na dzie, w kt鏎ym stanie si prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie w章czone do spo貫cznoci szkolnej.

Uroczysto pasowania na uczni闚 klasy pierwszej na sta貫 zosta豉 w章czona do kalendarza uroczystoci szkolnych. Stanowi ona prze篡cie nie tylko dla samych dzieci - kandydat闚 na uczni闚, ale tak瞠 dla ich rodzic闚, nauczycieli, kole瘸nek i koleg闚. Poprzedza je okres kliku tygodni przygotowa, w kt鏎ym dzieci poznaj prawa i obowi頊ki ucznia, poznaj szko喚, jej pracownik闚, otoczenie, kole瘸nki i koleg闚. Poznaj Ojczyzn symbole narodowe. Uroczysto pasowania jest niejako egzaminem dojrza這ci dziecka do podj璚ia obowi頊k闚 ucznia. Dziecko wtedy ma okazj wykaza si nie tylko wiedz i umiej皻nociami, ale r闚nie sprawnoci fizyczn.

26 padziernika 2012 roku w Szkole podstawowej Nr 1 im. w. Jana Kantego w 皋造ni odby豉 si uroczysto "Pasowania na ucznia klas pierwszych". Kandydaci na uczni闚 odpowiadali wi璚 na szereg pyta, wykonywali r騜ne zadania sprawnociowe, recytowali wiersze, piewali piosenki i ta鎍zyli. Po takim egzaminie dzieci z這篡造 lubowanie. Wychowawczynie gratulowa造 i wr璚za造 uczniom pami靖kowy dyplom oraz drobny upominek. W dalszej czci odby這 si Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Na zako鎍zenie uczniowie klas starszych z這篡li pierwszoklasistom 篡czenia, a rodzice zaprosili ich na skromny pocz瘰tunek.

Dzie Edukacji Narodowej

Dwunastego padziernika obchodzilimy w naszej szkole Dzie Edukacji Narodowej. Na sz鏀tej lekcji ca豉 spo貫cznoci szkolna oraz zaproszeni gocie uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym przez p. Mart Stopyr, p. S豉womira Bestra i Tadeusza Deca oraz Samorz鉅 Uczniowski. Inscenizacja, kt鏎 przedstawili uczniowie klas 6a i 5a w 瘸rtobliwy spos鏏 odzwierciedla豉 篡cie naszej szko造 widziane z dw鏂h perspektyw.

Pierwsza scena odbywa豉 si w pokoju nauczycielskim na d逝giej przerwie. Nauczycielki, w rol kt鏎ych wcieli造 si Agnieszka Leja, Karolina Kosior, Wiktoria Mach, Olga Bandrowska i Gabriela Cho逝bek z kl. 6a, w zabawnym rymowanym dialogu oraz piosenkach opisywa造 r騜ne aspekty pracy pedagog闚.

Druga scena rozgrywa豉 si w klasie. Podczas przerwy uczniowie wyra瘸li swoje opinie na temat szko造. Oczywicie by造 r騜ne. R騜ne te by造 pomys造 na podzi瘯owanie nauczycielom za ich prac. Widzom spektaklu podoba造 si szczeg鏊nie propozycje nietuzinkowych pomocy dydaktycznych prezentowanych przez Geniusia - m這dego szkolnego wynalazc.

W drugiej czci przedstawienia udzia wzi瘭i nast瘼uj鉍y uczniowie klasy 5a: Gabriela Fus, Gabriela Dudek, Patrycja Jarosz, Wiktoria Lisowska, Cezary Buszta, Karolina Szpilka, Aleksandra S逝瘸造, Adrian Rupar, Mi這sz Nowakowski, Alicja Michno, Gabriela Wawro.

Apel prowadzi豉 przewodnicz鉍a SU - Zuzanna Ciela (6a).

Wszystkich zainteresowanych zach璚amy do obejrzenia zdj璚 umieszczonych w GALERII.

Spotkanie z Policjantami

Dnia 27 wrzenia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. w. Jana Kantego w 皋造ni odby這 si spotkanie uczni闚 klas I - III z policjantami z ζ鎍uta.

Podczas spotkania policjanci starali si rozbudzac w dzieciach poczucie odpowiedzialnoci za siebie i innych oraz uwra磧iwiac na sytuacje, kt鏎e nios zagro瞠nia. Om闚ili przyk豉dy bezpiecznych zachowa, na kt鏎e dzieci musz zwr鏂ic szczeg鏊n uwag. Poinformowali, jak nle篡 zachowac bezpieczenstwo w samochodzie, przy przejciu dla pieszych a tak瞠 powiedzieli uczniom co nale篡 robic, aby byc widocznym na drodze. Uwra磧iwiali tak瞠 dzieci na r騜norodne sytuacje, jakie mog si zdarzyc. Uczyli zasad prawid這wego zachowania obowiazuj鉍ego zar闚no pieszych, jak i kierowc闚.

Na zako鎍zenie spotkania ka盥a klasa dosta豉 maskotk ''pancernika", kt鏎a ma przypominac o bezpiecznym zachowaniu sie na drodze.

Nastepnie uczniowie klas pierwszych pod opiek policjant闚 cwiczyli przechodzenie przez jezdni. Ka盥y z uczni闚 otrzyma wiate趾o odblaskowe.

Spotkanie to na pewno przyczyni si do wi瘯szego bezpiecze雟twa dzieci na drodze.

Do g鏎y

Indywidualizacja nauczania w edukacji wczesnoszkolnej

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpocz瘭imy w naszej szkole pierwsze zaj璚ia w projekcie "Indywidualizacja nauczania w edukacji wczesnoszkolnej w Gminie 皋造nia"

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapita Ludzki, priorytet IX - rozw鎩 wykszta販enia i kompetencji w regionach, dzia豉nie 9.1. - wyr闚nywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakoci us逝g edukacyjnych wiadczonych w systemie owiaty. Jest wsp馧finansowany ze rodk闚 Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo貫cznego.

Uczestnikami Projektu s uczniowie ze zdiagnozowanymi specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie szczeg鏊nie uzdolnieni.

W ramach projektu zorganizowane b璠 dodatkowe zaj璚ia dla uczni闚 zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i mo磧iwociami edukacyjnymi i rozwojowymi:

• zaj璚ia dla dzieci ze specyficznymi trudnociami w czytaniu i pisaniu, w tym tak瞠 zagro穎nych ryzykiem dysleksji,
  • zaj璚ia dla dzieci z trudnociami w zdobywaniu umiej皻noci matematycznych,
  • zaj璚ia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z wadami postawy,
  • zaj璚ia rozwijaj鉍e zainteresowania uczni闚 szczeg鏊nie uzdolnionych ze szczeg鏊nym uwzgl璠nieniem nauk matematyczno - przyrodniczych.

Rozk豉d jazdy autobus闚 szkolnych

• Wiosenna przerwa wi靖eczna
    30.03 - 04.04.2018
  • Zako鎍zenie roku szkolnego
  • Dni wolne od zaj耩 dydakty.
    20.10.2017
    31.04.2018